Ege Haberleri

EGE

  Aynı dilden cevap

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  05.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Medyaya yaptığı açıklamaların ardından kadro dışı bırakılan Sezer için, “O gelirse ben giderim” diyen Teknik Direktör Mesut Bakkal, öğrencisinin “Herkes haddini bilecek” sözüne de, “Önce o haddini bilecek” yanıtını verdi.

  MANİSASPOR’da daha önce bir hafta zorunlu izine çıkarılan Kaptan Sezer’in, yerel yayınlanan Yarın gazetesine yaptığı açıklamanın ardından süresiz kadro dışı bırakılmasının yankıları sürüyor. Önceki gün, “Sezer gelirse, ben giderim” sözüyle genç futbolcunun infaz kararını veren Teknik Direktör Mesut Bakkal, böyle bir tartışmanın içinde yer almaktan utanç duyduğunu belirterek, “Yaptığı açıklamada ‘Herkes haddini bilecek’ demiş. Doğru söylemiş. Ama önce o haddini bilecek” şeklinde konuştu.

  Yönetim de mi hatalı

  Son ana kadar yaptığı hataları Sezer’in çocukluğuna verdiklerini ancak sonunda işin içinden çıkamadıklarını sözlerine ekleyen Bakkal, “Yıldızı nerede parlamış? Bank Asya 1. Ligi’nde. Ama Süper Lig’de üst üste 15 maçı yok. Yine de ben ona inandım, kazanmaya çalıştım. Onun oynamadığı maçlarda bu takım Galatasaray’dan puan aldı, Trabzon’u, Gençlerbirliği’ni yendi. Tüm bunlara rağmen diyelim ben hatalıyım. Yönetim de mi hata yapıyor? Bu işler çocuk oyuncağı değil. Kulübün kuralları her şeyin önünde gelir” dedi.

  Isaac’e de ceza yolda

  Öte yandan siyah-beyazlı ekipte Isaac Promise’a da ceza geliyor. Galatasaray maçında yedek kalmasına tepki göstererek Sezer Öztürk gibi ısınmaya çıkmayan golcü futbolcuya pazartesi günü yapılacak yönetim toplantısında ağır para cezası verileceği bildirildi. Isaac’ın maçtan sonra Teknik Direktör Mesut Bakkal’la görüşüp, “Üzerimde bir kırgınlık vardı. Saygsızlık yapmak istemedim” diye özür dilediği öğrenildi.

  Eriş: Krizin sebebi yönetimin zaafiyeti

  MANİSASPOR’u geçen sezon Bank Asya 1. Ligi’nde şampiyon yaparken Sezer’e kaptanlık görevini veren ve vitrine çıkmasını sağlayan Teknik Direktör Levent Eriş, yaşananların yönetimin yanlış tutumundan kaynaklandığını söyledi. Aile içinde kalması gereken olayların ortalığa döküldüğünü belirten Eriş, “Biz de çok sorun yaşadık ama kimse duymadı. Sonuçta bunlar genç insanlar. Hata yapabilirler ama ‘Vurun abalıya’ olmaz. Sezon başında yaşanan krizde Sezer’in takıma dönmesinde benim de katkım oldu. Böyle bir değeri yok sayamazsınız. Bir futbolcuyu oynatıp oynatmamak, teknik adamın takdiridir. Ama olayın bu noktaya gelmesi, yönetim zaafiyetidir“ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı