« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aynı başarıları hedefliyoruz

Bolu Ritmik Cimnastik Spor Kulübü sporcuları, bir haftalık kamp için Bulgaristan'a hareket etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ekim ayında yapılması planlanan Türkiye Ritmik Cimnastik Şampiyonası öncesinde 30 sporcudan oluşan kafile, Bulgaristan'ın Tırgovişte kentinde yapacakları hazırlık çalışmaları için yola çıktı.

Kulüp antrenörü Sinem Türkdoğan, kafilenin hareketi öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristan'dan gelen sporcuların daha önce Bolu'da kamp yaptığını, kendilerinin de kardeş ülke gördükleri Bulgaristan'da kamp yapacaklarını söyledi.

Farklı ülkelerin sporcularıyla yaptıkları çalışmaların edinecekleri tecrübe açısından önemli olduğuna dikkati çeken Türkdoğan, “Farklı ülkelerin takımlarıyla çalışırken farklı antrenman stilleri ve farklı kültürler sayesinde daha güzel çalışma ortamı oluşuyor. Ayrıca bu şekilde birbirimizle bağlantı sağlayacağız” diye konuştu.

“Aynı başarıları hedefliyoruz”

Türkdoğan, Bolu'nun cimnastik açısından önemli bir merkez konumunda olduğunu belirterek, potansiyelin iyi değerlendirilmesi halinde başarılı sonuçlar alınabileceğini bildirdi.

Türkiye'de ritmik cimnastik branşının 2009 yılında yayılmaya başladığını anımsatan Türkdoğan, “Suat hocamız, Murat Canbaş ağabeyimiz ve Göksu Üçtaş kardeşimiz, uzun yıllar süren yatırım sonucunda artistik cimnastik branşında büyük başarılara imza attı. Şimdi aynı çalışmayı biz uygulayarak, aynı başarıları hedefliyoruz. İnşallah biz de o yolda ilerlemeye çalışacağız” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler