Gündem Haberleri

  Aylin şimdi hapiste

  BERLİN
  11.04.2016 - 11:05 | Son Güncelleme:

  15 yaşındaki Aylin, ortadan kaybolunca ailesi, polis ve Essen kentindeki tanıdıkları beş gün boyunca onu aramıştı. Şimdi ise yaşadıkları evi kundaklamaya kalktığı için hapse kondu.

  İki ay önce ortadan kaybolunca tüm Almanya 15 yaşındaki Aylin için endişelenmişti. İki ay önce Essen kentindeki evlerinden köpeği ile birlikte gezintiye çıkan Aylin, bir daha da eve dönmeyince polis kaçırılıp başına kötü olayların gelebileceği ihtimaliyle büyük çapta arama başlatmıştı. 

  Alman polisi 15 yaşındaki Aylini arıyorAlman polisi 15 yaşındaki Aylin'i arıyor

  Almanya genelinde yapılan aramalarda genç kızın izine günlerce rastlanılamamıştı. Aradan geçen beş günün sonunda Aylin,eve dönmüştü. Tüm ülke de rahat bir nefes almıştı. Genç kız izini kaybettirdiği günlerde Köln kentinde yaşayan akrabalarının yanında olduğunu anlatmıştı. 

  Almanyada kaybolan Aylin bulunduAlmanya'da kaybolan Aylin bulundu

  O ŞİMDİ İSE HAPİSTE 

  Aylin bu kez de yaşadıkları evi kundaklamak suçlamasıyla hapse kondu. Ailesinin şikayeti üzerine soruşturma açan savcılık, genç kızın tutuklanması kararını çıkardı.

  Aylin şimdi hapiste

  15 yaşındaki Aylin, kundaklama suçlamasıyla  Köln kentindeki gençlik cezaevine kondu.

  Edinilen bilgiye göre sabah erken saatlerde uyanan genç kızın, yaşadıkları evi kundaklamak için evde bulunan mangal kömürünü tutuşturdu. Kömürün üzerine evde bulunan şarabı döken ve böylece yangın çıkaran Aylin, alevlerin erken sönmesiyle amacına ulaşamadı.

  Tüm evi duman sarması üzerine genç kızın ailesi, polise ihbarda bulundu. Bild Gazetesi'nin haberine göre genç kızın, daha önce de evinin bodrumunda maskeli halde komşularını yaraladı. Savcılık, genç kızın sadece kundaklama mı yoksa başka suçlamalar nedeniyle de mi hapse konduğuna ilişkin bilgi vermedi.

   

  Etiketler: essen polisi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı