Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ayla Erduran sahnede bayıldı

  Burak AKBULUT / İSTANBUL, DHA
  19 Ağustos 2009 - 10:12Son Güncelleme : 19 Ağustos 2009 - 11:17

  Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret’in Topkapı’daki konseri provokatörler tarafından basılmış, olaylar çıkmıştı. Yine dünyaca ünlü keman sanatçımız Ayla Erduran dün bu olumsuz beklentiyle aynı sahnede ünlü konukların önüne çıktı. Konser muhteşem başladı, ancak Erduran yaşadığı strese dayanamayıp iki kez baygınlık geçirdi. Ambulansla hastaneye kaldırıldı, konser yarım kaldı.

  ERDURAN BÖYLE BAYILDI

   

  Topkapı Sarayı'nda gerçekleştirilen, Şef Cem Mansur yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası konserinde, 75 yaşındaki keman virtüözü Ayla Erduran 2'nci eserde tansiyonu düşünce baygınlık geçirdi. Ayağa kalkıp konsere devam eden Erduran 4'ncü eserde bir kez daha bayılıp sahneye yığılınca hastaneye kaldırıldı, konser yarım kaldı.

  Vakit Gazetesi’nin organizatör Hakan Erdoğan’ı hedef göstermesi ve 11 Temmuz’daki İdil Biret Konseri’nde Alperen Ocakları’na mensup bir grubun yaptığı eylem nedeniyle Topkapı Sarayı’ndaki konser öncesi polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Dışarıda beklenen olaylar olmazken, keman virtüözü Ayla Erduran damgasını vurdu.

  SARAYDA AMBULANS YOKTU

  Ayla Erduran 2'nci eser sırasında tansiyonu düşünce bayıldı. Yere düşen Erduran çevredekilerin yardımıyla ayağa kalktı ve devam edebileceğini söyledi. 4'ncü eserde de bayılınca izleyiciler arasında bulunan bir doktor duruma müdahale etti. Doktor Erduran'ın hastaneye kaldırılması gerektiğini belirterek ambulans gelmesini istedi. Ancak Topkapı Sarayı'nda ambulans olmadığı için 112 ambulansı beklendi. Erduran, bir süre sonra gelen ambulansla konulurken büyük alkış aldı. Erduran da sedye üzerinde seyircileri alkışladı. Çağlayan'ndaki Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırılan Erduran'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
  Konsere Güler Sabancı, Lale Mansur başta olmak üzere sanat ve iş dünyasından pek çok isim katıldı. Programda, Saint-Saens, Borodin, Albeniz, Sarasate, Massenet, Brahms, Ravel ve Çaykovski’nin eserleri yorumlandı.

  Öte yandan Erduran'ın hastaneye kaldırılmasının ardından konsere devam edildi. İzleyiciler konser sonrası Topkapı Sarayı'nda ambulans olmamasını nedeniyle yetkililere tepki gösterdiler.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı