« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aykut Kocaman'ın merak ettiği tablo

Türkiye Ligi’nde 19. hafta maçları oynanırken Fenerbahçe’nin oynadığı 19 maçın 14 tanesini hafta içi oynaması kulüpte rahatsızlığa yol açıyor.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Ligde şu ana kadar sadece 5 maçı hafta sonu oynayan sarı lacivertlilere karşın İstanbul BŞB 14 maç, Galatasaray 11 maç, Beşiktaş ise 10 hafta sonu karşılaşması oynamış.

 

Deplasmanda hafta sonu maçı yok

 

Fenerbahçe’nin bir diğer ilginç fikstür özelliği de deplasmanda oynadığı karşılaşmaların tamamını hafta içi oynamış olması. Sarı lacivertliler Cumartesi ya da Pazar günü tek bir deplasman karşılaşması oynamadılar.Deplasmanlarda hafta içi oynadıkları karşılaşmalarda 14 puan kaybettiler.

 

170 maçın 100 tanesi hafta sonu oynandı

 

Ligde bu sezon bugün oynanacak Fenerbahçe - Gaziantepspor karşılaşması hariç toplam 170 maç yapılırken bu 170 karşılaşmanın 100 tanesi hafta sonu oynandı. Pazartesi günleri Fenerbahçe ve Beşiktaş 4’er maç yaparken, Galatasaray 1 maç yaptı. Cuma günleri ise Fenerbahçe 4 maç yaparken, Galatasaray 2 maç, Trabzonspor 3 maç ve Beşiktaş hiç maç yapmadı.

 

Fenerbahçe hafta sonu kaybetmiyor

 

Fenerbahçe hafta sonu oynadığı 5 maçta 13 puan toplarken sadece Samsunspor ile berabere kaldı. Sarı lacivertliler hafta içi oynadıkları karşılaşmalarda ise tam 16 puan kaybettiler. Galatasaray ise kaybettiği 14 puanın 7’si hafta içi oynadığı karşılaşmalarda kaybetti. Beşiktaş ise kaybettiği puanların 8’ini hafta içi maçlarında kaybettiler.

 

Aykut Kocamanın merak ettiği tablo


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler