Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Aykut değil başkan

TABELA, 5 dakika oynanmamış süreyi gösteriyor. Fenerbahçe 2-0 mağlup...

Televizyonu yeni açan birisi sahadaki oyunu görse, sarı lacivertli takımın skor olarak önde olduğunu maçı bitirmek adına vakit geçirmek için yan top yaptığını zanneder. İşte size maçın özeti... Çünkü iki takım arasında bırakın teknik farkı, her şeyden önce olması gereken fizik farkı çok farklıydı... O da Kasımpaşa’nın lehine... Bakmayın maçın 2-0 bittiğine... Kasımpaşa biraz daha gaza bassa 5 olurdu.
15 gün evvel, Kasımpaşa-Sivasspor maçından önce Metin Diyadin’le konuşuyordum. ‘Abi’ dedi, ‘Sivas’tan galibiyetle dönersem, Fenerbahçe ve Trabzon maçları iyi geçer’ ve ‘Lider olursam, sürpriz olmaz’ diyordu. Ama hazırladığı takımın bugünlerini göremedi...
Sakın, Aykut Kocaman’ın gidip, işlerin düzeleceğini zannetmeyin. O, denizde bir karpuz kabuğu... Fenerbahçe yönetiminde, köklü ve temelden bir değişiklik olmaz ise, Fenerbahçe camiası çok sıkıntılı günler geçirecek. Aykut’un gitmesi yaraya merhem değil... Bunu sevgili Fenerbahçeliler kafalarının bir tarafına koysunlar. Çünkü sorun Aykut’ta değil, en yukarıda...

Sizde neden yok

Bindirilmiş seyirci otobüsleriyle, yalancı pompalarla bir yere varamazsınız. Eski çamlar bardak oldu. Kasımpaşa, Uche diye bir futbolcu almış. Başka takımlarda değişik oyuncular var. Hem de mantıklı paralara... Siz büyükler niye alamıyorsunuz? Yoksa almıyor musunuz? Yoksa..!
Söyleyin bana... “Fenerbahçe 90 dakika boyunca şu pozisyonlara girdi. Bunları kaçırdı” dediğiniz dakikalar var mı? İnanın Kasımpaşa, iki takım halinde antrenman maçı yapsaydı, bu kadar rahat oynayamazdı.
İlker Meral de, eski maçlarına göre düzelme var. Biraz daha cesaret...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI