« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aykırı Arjantinli

Siyah beyazlı takıma transferinde Tigana faktörünün büyük rol oynadığını belirten Delgado, Türkiye ile ilgili duygularını, "Kendimi Arjantin’de futbol oynayıp, Avrupa’da yaşıyor gibi hissediyorum" diye ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın yeni transferi Matias Emilio Delgado, kulübün resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi’ne verdiği röportajda, hakkında bilinmeyenleri ve transferinin perde arkasını anlattı.

Arjantin deyince insanların aklına ilk gelen şeyin "Maradona" olduğunu dile getiren Delgado, ülkesinin özelliklerinden biri olan tangoyu hiç bilmediğini söyledi. Beşiktaş ve Türkiye ile ilgili duygularını, "Kendimi Arjantin’de futbol oynayıp, Avrupa’da yaşıyor gibi hissediyorum" diye ifade eden Arjantinli futbolcu, insanların çok sıcak yaklaşması nedeniyle kendisini inanılmaz özgür hissettiğini belirtti. Delgado, Beşiktaş’a transfer olmasının nedenlerini şöyle anlattı:

Tigana’ya hayır diyemezdim

"Beşiktaş her sene şampiyonluğa oynayan bir takım.
Her sene şampiyonluğa oynayan bir takım Avrupa kupalarında mutlaka olur. Benim kendimi hem şampiyonlukta, hem de Avrupa kupalarında göstermem lazım ki, istediğim yerlere gelebileyim. Ayrıca Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Elbette Jean Tigana’nın beni istemesi önemliydi. Teknik direktörün her zaman sizin arkanızda olması lazım. Düşünün ki bir kulübe transfer oluyorsunuz ve aslında hoca sizi istemiyor. O oyuncu ne hale gelecektir. Ayrıca Jean Tigana gibi bir teknik adamdan bahsediyoruz. Futbolculuğunu, hocalığını biliyorum. Böyle bir insanın beni ısrarla istemesi zaten benim ’Hayır’ deme ihtimalimi sıfıra indiriyordu."

Yıldızlar gökyüzünde olur

Hayatı boyunca kırmızı kart görmediğini vurgulayan Delgado, kendisinin bir yıldız olarak transfer edildiğinin hatırlatılması üzerine, "Yarın stada gidip dünyanın en iyi futbolcusu gibi muamele görmek istemem. Yıldızlar gökyüzündedir, sahada değil. Ben Arjantin’de nereden başladığımı unutan bir insan değilim. Oradan buralara geldiğim için herkese teşekkür borçluyum" dedi.

İstanbul’a ilk geldiğinde kendisini en çok havalimanında karşılaştığı tablonun şaşırttığını ifade eden Matias Delgado, "20-30 gazeteci ve televizyoncu beni bekliyordu ve dışarıda da yüzlerce taraftar bana çok güzel bir sevgi gösterisinde bulundular. Bu tablo benim bugüne kadar yaşamadığım ve hiçbir zaman unutmayacağım bir şeydi" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz