KIRKLARELİ HABERLERİ

Aykaç: “Modern Bir Kampüs Oluşturuyoruz”

IHA
04.10.2015 - 11:40Son Güncelleme : 04.10.2015 - 11:41
IHA

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, “Kırklareli Üniversitesi olarak artık sayısal gelişmeden ziyade kalite olarak gelişme üzerinde duracağız” dedi.
Kayalı Yerleşkesi 2. Merkezi Derslik 1. Nolu Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli Üniversitesi olarak yeni eğitim öğretim hayatına 650 akademik personel, 283 ticari personel ile devam ettiklerini söyleyerek, “Şu an Kırklareli Üniversitesi 8 fakülte, 3 enstitü, 1 konservatuvar, 3 yüksek okul, 7 meslek yüksek okuluyla eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Araştırma alanında görev üstlenmek için de 7 ayrı araştırma uygulama merkezimiz faaliyette bulunmaktadır. Yeni araştırma merkezi olarak kadın araştırma merkezini inşallah hayata geçireceğiz. Böylece 12’inci araştırma merkezi hayata geçmiş olacaktır. Bu birimlerde 650 akademik personel, 283 ticari personel görev yapmaktadır. Üniversitemizin 553 uluslar arası olmak üzere yaklaşık 23 bin öğrenci kayıt hakkı kazanmış ve eğitim öğretime devam etmektedir” dedi.
“MODERN BİR KAMPÜS OLUŞTURUYORUZ”
Kırklareli Üniversitesi modern bir yerleşke ve gelişmiş bir kampüs olarak başından beri tasarlamanın gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Prof. Dr. Aykaç, “Bugün geldiğimiz noktada içinde bulunduğumuz derslikte başta olmak üzere diğer dersliklerimiz herkesin içinde bulunmaktan mutluluk duyacağı güzel bir mekana dönüşmektedir. Bundan sonra herkesin görmek istediği şeylerin başında kampüsümüzün gittikçe yeşillenecek olmasıdır. Bunun için özel çalışmalar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
“KALİTEYİ YÜKSELTECEĞİZ”
Sayısal gelişmeden ziyade eğitim kalitesi olarak gelişmeye öncelik vereceklerini ifade eden Aykaç, şunları söyledi: “Kırklareli güvenli ve şirin bir il olarak hepimizin içinde yaşadığı ve nefes aldığı bir il. Üniversiteyi gerçekten çok hak eden bir il. İnşallah bundan sonrada üniversitesinin kıymetini bilir. Üniversitemiz şehriyle de bütünleşerek, halkıyla da bütünleşerek geleceğe daha emin adımlarla yürür. Önemli plan ve projeler hazırlayıp hayata geçirerek üniversitemizin geleceğini inşa etme yolunda ciddi olarak gayret gösterdik. Hiçbir fedakarlığı esirgemedik. Sayısal gelişmeden ziyade artık kalite üzerinde duracağız kaliteyi yükseltme bize düşüyor artık. İlimizde her kurum ve kuruluşla temas kurarak üniversiteyi sevdirmeye çalışacağız. İş dünyasıyla iş birliği yapmaya özen gösteriyoruz. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Bütün bu hedefleri gerçekleştirerek toplumla bir arada olmaya özen göstereceğiz. Evrenseli asla göz ardı etmemeye gayret edeceğiz. İş dünyasıyla iş birliğimizin Tekno Park ile sonuçlanması en büyük gayretimizdir. Trakya üniversiteler birliğinde de biz bölgemize nasıl katkıda bulunuruz bunun gayesi içerisindeyiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Aykaç: “Modern Bir Kampüs Oluşturuyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aykaç: “Modern Bir Kampüs Oluşturuyoruz” haberi güncellenecektir.

  KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:16
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:19
  • Yatsı
   20:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı