GeriFutbol Aykaç ilk kez konuştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aykaç ilk kez konuştu

Aykaç ilk kez konuştu
refid:14578008 ilişkili resim dosyası

Beşiktaş As Başkanı ve Palmali Grubu CEO'su Alaattin Aykaç, çeşitli transfer söylentilerinin Palmali Grubu'yla hiçbir ilişkisi olmadığını açıkladı.

Göreve geldikten sonra ilk demecini veren Aykaç, "Bugüne kadar transferlerle ilgili çıkan iddialar ne Palmali Başkanı Mübariz Mansimov'a ne de bana ait. Bunlar gündem değiştirmeyi amaçlayan kişilerin yarattığı bir dedikodu zinciridir" dedi.

Aykaç, Beşiktaş yönetiminde kendisinin olduğunu, Palmali Başkanı Mübariz Mansimov'un kulubün transfer ve diğer işlerine karışmadığını söyledi. Mansimov'un geçmişte kulübe maddi ve manevi destek verdiğini ama bunun hiçbir zaman bir reklam aracı yapılmasını da istemediğini belirtti.

DEDİKODULAR GÜNDEM DEĞİŞTİRME AMAÇLI

Aykaç, "İki şapkamı birbirine karıştırmıyorum. As Başkan olarak Beşiktaş'ın bütün çalışmalarına katılıyorum. Ama Palmali CEO'su olarak kulübün transferlerinde kurumum adına bir bağlantı kurmak gibi hataya düşmüyorum. Bu profesyonel davranış, yolun başından beri sergilediğim bir tavırdır. Beşiktaş'ın da zaten bu tavrın dışında bir isteği olmamıştır" diye konuştu.

Aykaç, "Bugüne kadar kamuoyu oluşturulmaya çalıştırılarak Palmali Grubu Başkanı Mansimov ve adım kullanılarak transfer konusunda beklentiler yaratılıyor. Bunlar hem kulübe hem de bize zarar veriyor" dedi.

HEDEFİMİZ BORÇLARI ÖDEMEK

Aykaç, şu anda Beşiktaş'ın transfer sorunu olmadığını, kadronun iyi futbolculardan oluştuğuna dikkat çekerek "Asıl hedefimiz kulübün mali yapısını düzeltmek. Bütün gücümüzle Beşiktaş kulübünün geleceğini garanti altına almak istiyoruz. Bunun için de düzgün bir mali yapının oluşması gerekiyor. Kulüp bugüne kadar hiç kimsenin yardımına muhtaç olmamıştır. Her zaman kendi yağı ile kavrulmuştur. Bizim tek derdimiz bu geleneksel yapının bozulmamasıdır" dedi.

KÜFÜRE KARŞIYIM

As Başkan Aykaç son maçlarda organize olarak edilen küfürlerle Türk futbolunun büyük yara aldığını, bunun da çözülmesi gereken önemli bir sorun olduğunu söyledi. Aykaç " Beşiktaş taraftarı bugüne kadar kültür düzeyi en yüksek taraftar topluluğudur. Artan küfür olayları, Beşiktaşlılık duruşunu bozmaktadır. Bunu mutlaka önleyeceğiz. Hiç federasyon ve kulüp başkanı, yönetici, sahada terini akıtan futbolcu küfre layık değildir. Biz bugün küfür edersek yarın da diğer taraftarların da küfür edeceği unutulmamalı. Bu Türk Futboluna zincirleme etki edecek ciddi bir sorundur" diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle