MUĞLA HABERLERİ

Ayışığında şamata bol kahkaha

DHA
29.03.2016 - 12:15Son Güncelleme :

Ayışığında şamata bol kahkaha

DHA

MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerince sahnelenen 'Ay Işığında Şamata' isimli oyun, seyirciye kahkaha dolu keyifli dakikalar yaşattı.
Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri, Haldun Taner'in 1977 yılında yazdığı 'Ayışığında Şamata' isimli tiyatro oyununu sahneye koydu. Yönetmenliğini aynı zamanda bölüm başkanı olan öğretim üyesi Filiz Çevik Tan'ın üstlendiği gösteri öncesi sahneye çıkan öğrenciler, tiyatronun günümüzdeki yeri ve önemini anlatan konuşmalar yaptı. Tiyatronun gelişmiş toplumların önemli bir göstergesi olduğunu vurgulandı.
Fakülte içindeki Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen oyunda; 30 öğrenci rol altı. Çalışkur Sitesi isimli bir sitede yaşayan Çalışkur ailesinden yola çıkan oyunda; sahte insan ilişkileri, yetersiz eğitim sistemi, yozlaşan aile ilişkileri, gençlerin çevreye kayıtsız yaşamları ve teknolojinin insan ilişkilerini olumsuz yönde etkilemesi gibi konular mizahi bir dille sunuldu. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Erol Turgut, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve konuklarda büyük bir heyecanla oyunu izledi. Oyundaki espriler, mimikler, sahne dekoru ve canlandırdıkları tiplemelerle izleyenleri kahkahaya boğan üniversiteli gençler, yaklaşık 60 dakika süren tek perdelik oyunun sonunda alkış yağmuruna tutuldu.

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)
FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Ayışığında şamata bol kahkaha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayışığında şamata bol kahkaha haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı