Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ayıptır yahu, utanın

<B>İSTANBUL </B>Darıca’da Emekli Sandığı’na bağlı bir dinlenme tesisi var. Buraya sadece <B>gaziler </B>ve <B>şehit aileleri </B>alınıyor.<B>

Evladını, eşini yitirmiş acılı ailelerle kolu bacağı kopmuş, gözleri kör olmuş gaziler burada -kendilerine sıra geldiği takdirde- yılda 12 gün ucuz tatil yapabiliyor. Onlar için çok önemli bir olanak. Ücreti düşük. Çıkarılan yemek ona göre. Örneğin kıymalı patlıcan, pilav, üzüm gibi.

Kampın bir döneminde üç kişilik aile toplam 550 milyona kalıyor ve ücreti maaşlarından iki taksitte kesiliyor.

450 kişilik kampın bir yüzme havuzu var. Gaziler ve şehit yakınları yararlanıyor. Kimse kimseye ‘Senin neyin var, bacağına ne oldu’ diye sormuyor. Çoğunluk tekerlekli sandalye ile dolaşıyor. Bu kamp yakınlarını vatan uğruna yitiren fakir fukara aileler, kolu bacağı kopmuş gaziler için bulunmaz bir nimet.

***

Rezalet şimdi başlıyor! Dikkatle okuyunuz!Hükümet karar aldı ve Emekli Sandığı 22 bin metrekare alana sahip bu kampı ‘özelleştirme kapsamında’ satışa çıkardı.

İnsaf, insaf! O kamptan yararlanan gazilerin şu fotoğrafına baksınlar.

Bu hükümet bu kadar mı parasız kaldı? Bu kadar mı zordalar ki, burasını bile özelleştirme kapsamında satıyorlar? Bir hükümet bu durumlara düşer mi?

Ne diyeyim ben bunlara, ne diyeyim!

Ayıptır yahu, günahtır yahu, utanın yahu!

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI