GeriSpor Ayık: Hedef kayak sporunu yaygınlaştırmak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayık: Hedef kayak sporunu yaygınlaştırmak

Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, öncelikli hedeflerinin kayak sporunu geniş halk kitlelerine ulaştırmak olduğunu söyledi.

Kısa bir süre önce özerkliğe kavuşan federasyonun ilk başkanı olan Ayık, yaptığı açıklamada, Türk insanının bugüne kadar uzak kaldığı kayak sporunu ayağa kaldırmak istediklerini ve hedeflerinin her evden kayakla uğraşan en az 1-2 kişi çıkarmak olduğunu kaydetti.

Ayık, görev süresinde birçok yeni projeye imza atacaklarını belirterek, kayak kulüplerinin sayısını artıracaklarını ve alternatif kayak merkezlerini kayakseverlerin hizmetine sunacaklarını ifade etti.

“KAYAK KESİNLİKLE PAHALI BİR SPOR DEĞİL”

Özer Ayık, bilinenin aksine kayağın pahalı bir spor olmadığını ve isteyen herkesin bu sporu rahatlıkla yapabileceğini söyledi.

Kayak için yeni bir imaj çalışması yapacaklarını dile getiren Ayık, “Pahalı spor imajını insanların kafasından silmek istiyoruz. Kaliteli bir kayak takımı 500 YTL'ye alınabiliyor. Ve bu takım 10 yıl süreyle rahatlıkla kullanılabiliyor. Bugün iyi bir spor ayakkabısı almaya kalksanız 200 YTL'den aşağıda bir fiyat söylemezler size. Bu durum tamamen önyargıdan kaynaklanmakta” diye konuştu.

“SPONSOR SIKINTIMIZ YOK”

Ayık, hazırladıkları projeleri hemen hayata geçireceklerini ve bu konuda herhangi bir sponsor sıkıntılarının olmadığını vurguladı.

Çok önemli şirketlerle dirsek temasında olduklarını ve sponsorluk konusunda anlaşmaya vardıklarını anlatan Ayık, “Bayramdan hemen sonra sponsorluk anlaşmalarını imzalayacağız. Maddi konularda geleceğe dönük hiçbir endişemiz yok” dedi.

“GENEL MÜDÜR ATALAY'LA ARAMIZDA SORUN YOK”

Ayık, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ile aralarında herhangi bir sorunun bulunmadığını belirtti.
Seçimi kazandıktan sonra Atalay'ın kendisini ilk arayanlardan biri olduğunu ifade eden Ayık, “Kendisi çok kibar bir insan. Seçim biter bitmez beni aradı ve tebrik etti. Ne teşkilat ile ne de sayın genel müdür ile aramızda en ufak bir pürüz yok. Bundan sonra yine koordineli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Özer, Atalay'ın Kayak Federasyonu 1. Olağan Kongresi'nde sporcuların daha fazla para kazanmak için antrenör olmasıyla ilgili eleştirilerine ise “Bu konuyla ilgili de çalışmalarımız var. Bir kayakçının en verimli çağı 24 ile 32 yaşları arasındaki dönemdir. Bu yaşlardaki arkadaşlarımıza sportif başarılarla daha çok para kazanılacağını aşılayacağız. Onlara iyi bir antrenör olmak için önce iyi bir sporcu olmaları gerektiğini anlatacağız ve maddi konularda genç arkadaşlarımızın sonuna kadar arkalarında duracağız” yorumunu yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle