Ayen Enerji'den tahvil ihracı

Hürriyet Haber
25 Aralık 2014 - 16:47Son Güncelleme : 25 Aralık 2014 - 16:47

ÜNLÜ & Co, hidroelektrik, rüzgar enerjisi ve doğalgaz santrallerinden oluşan, toplamda 370,05 MW’lık kurulu gücüyle Türkiye’nin önde gelen elektrik üreticileri arasında yer alan Ayen Enerji A.Ş. (“Ayen”’)’nin 2 yıl vadeli 70 milyon TL tutarındaki tahvil ihracı işlemini gerçekleştirdi.

İşlem, yüzde 15 oranında halka açık olan Ayen Enerji’nin ilk TL tahvil ihracı olma özelliğini taşıyor. ÜNLÜ & Co’nun ihracı, piyasanın olumlu algısını değerlendirmesi sonucunda fiyat aralığında aşağı doğru iyileştirme yaparak 50 milyon TL ihraç tutarı ile piyasaya sürmesinin ardından, yatırımcılardan gelen yüksek talep ile ihraç tutarı 70 milyon TL seviyesine arttırıldı.

ÜNLÜ & Co Borç Sermaye Piyasaları Danışmanlığı Bölümü Yönetici Direktörleri Ayşe Akkın ve Erdem Selim, konuyla ilgili “ÜNLÜ & Co olarak, Ayen Enerji için gerçekleştirdiğimiz tahvil ihracı ile 2014 yılı içerisindeki beşinci işlemimizi gerçekleştirdik. Ayen Enerji, Türkiye’nin özellikle yenilebilir enerji alanında en önemli oyuncuları arasında yer alıyor. ÜNLÜ & Co’nun borç sermaye piyasalarında beceri ve tecrübesi ile buluşan Ayen Enerji’nin yüksek profili sayesinde bütün hedeflerini aşan başarılı bir ihraç gerçekleştirdik. Bu başarı Ayen Enerji ile ÜNLÜ & Co’nun ilk günden itibaren yakın bir işbirliği içinde oluşturdukları finansman stratejisini, kararlılık ve devamlılık içerisinde hayata geçirmelerinin sonucudur. Bu verimli iş birliğinin yakın gelecekte de süreceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı