« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aydınspor 1923'te mali kriz

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Aydınspor 1923'te mali krizden çıkmak için çırpınan Özgür Keskin başkanlığındaki yönetim, her gün yeni bir sorunla karşı karşıya kalıyor. 1900-91 sezonunda Gus Hiddink yönetimindeki Fenerbahçe'yi mağlup eden efsane takım şimdilerde akonomik krizle boğuşuyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AYDINSPOR 1923'UN KUPALARINDAN SONRA OTOBÜSÜNE DE HACİZ GELDİ

Geçtiğimiz günlerde takımın forma ve diğer malzemelerini tedarik eden firmanın başlattığı icra takibi sonucu kulübün kupalarına el konulurken, bu kez de taksitleri ödenmediği için takım otobüsü haczedildi. Süha Bayırlı'nın başkanlığı döneminde 210 bin TL'ye alınan otobüsün ilk 5 taksitinin ödenmesinden sonra bir daha ödeme yapılmadığı, bunun üzerine satıcı firmanın icra takibi başlattıığı bildirildi. Sabah saatlerinde kulübe gelen firma avukatı ve icra memurları otobüsü götürmek için gerekli işlemleri yürüttü. Bu arada bazı taraftarlar ve kulüp çalışanları, araç üzerindeki Efe figürlü siyah beyaz giydirmeyi söktü.

Aydınspor 1923 Başkanı Özgür Keskin, otobüsün haczedilmesinin kulübün yararına olduğunu söyledi. Normal değerinin yaklaşık 100 bin TL olduğunu öne sürdüğü otobüsün 36 ay taksitle 210 bin TL'ye alınarak kulübün zarara sokulduğunu iddia eden Keskin, "Bu sorunu ilgili leasing firmasıyla uzun süredir görüşüyorduk. Ocak ayından bu yana ödeme yapılmadığı için 60 bin TL faiz birikmiş. Göreve geldikten sonra icra takibi başlatıldığını öğrenince ödeme yapmadık ve kısa süre önce icra tebligatı geldi. Süreç devam ederken bugün de icra memurları otobüsü haczetti. Bu aracı burada tutmak, kulübü 120 bin TL zarara uğratmak anlamına geliyordu. Bizim böyle bir lüksümüz yok" dedi.

Öte yandan Şahin Kaya'nın başkanlığı döneminde haczedilen kupaları geri getirme konusunda verdiği söz hatırlatılan Başkan Keskin, "Verdiğim sözün arkasındayım. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Kupaları geri getirebilmemiz için borç tadili gerekiyor. Borç tadilini yapıp ön ödemeyi gerçekleştirdiğimizde kupalarımızı getireceğiz. Kulübün neresini el atsak elimizde kalıyor. Ekstradan bir sürü borç çıktı. Eğer bu kulübü yürür vaziyette tutamazsak hedeflerimize ulaşamayız" diye konuştu.

Aydınspor 1923'ün otobüsü haczedildi

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Aydınspor 1923'ün otobüsüne haciz konuldu. Kulüp Başkanı Özgür Keskin, Aydınspor 1923 Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, büyük maddi sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Keskin, otobüsün daha önceki yönetimler döneminde pahalıya satın alınmış olduğunu, taksitlerin ödenmemesi nedeniyle faiz yükünün arttığını, satıcı firma tarafından icra aracılığıyla haczedildiğini belirtti.

Haczedilen otobüsün üzerindeki takım armaları taraftar ve yetkililer tarafından söküldü.

Eski başkandan suç duyurusu

Öte yandan Aydınspor 1923 Kulübü eski başkanı Şahin Kaya'nın da kulüpten alacaklı olduğu iddiasıyla Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na bazı yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Kaya, Aydın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne de giderek konuyla ilgili ifade verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz