Gündem Haberleri

  Aydınlılar 09.09.2009'u bekliyor

  A.A
  08.08.2009 - 15:00 | Son Güncelleme:

  Aydınlılar, 09.09.2009 tarihini heyecanla beklemeye başladı.

  Plakası “09” olan Aydın'ın bu simgesini, dokuzuncu ay ve 2009 ile pekiştirmek isteyen Aydın Belediyesi, bu tarihte kentin tanıtımı için çeşitli etkilikler düzenlemeyi planlıyor.

  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Eylül 2009 tarihinde yapmak istedikleri bir organizasyonu, bir defaya mahsus olmak üzere 9 Eylül 2009'da düzenlemek için çalıştıklarını kaydetti.

  Aydın'ın kurtuluş günü olan 7 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Altın İncir Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, kentin çeşitli noktalarında eğlence, kültür faaliyetleri, toplu nikah ve sünnet törenleri, halk konserleri düzenlendiğini anımsatan Çerçioğlu, geçen yıl 7 Eylülün Ramazan ayına denk gelmesinden dolayı festivalin “Ramazan Şenlikleri” adı altında düzenlendiğini, bu yıl belediye olarak daha farklı etkinlikler yapılacağını bildirdi.

  09.09.09 TARİHİ AYDIN'IN TANITIMI İÇİN BİR FIRSAT

  Özlem Çerçioğlu, 9 Eylül 2009 tarihini Aydın'ın tanıtımı için bir fırsat olarak değerlendirdi.

  Türkiye'de trafik plakası sıralamasında Aydın'ın 9. il olduğunu, kenti anımsatan “09” rakamının bin yılda bir kez tarih sayfalarında yan yana geldiğini ifade eden Çerçioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
  “Aslında Aydın tarihinin en şanlı günü olan 7 Eylülde yapmak istediğimiz bir organizasyonu bir defaya mahsus olmak üzere 9 Eylül tarihinde yapacağız. Buharkent'ten Didim'e kadar tüm Aydınlıları Aydın'da görmek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımıza bu hafta içinde başlayacağız. Belediye olarak tüm sivil toplum kuruluşları ve basın kuruluşlarını bu organizasyonun içinde görmek arzusundayız. Önümüzde Aydın'ın tanıtımı için bir fırsat var. Bu fırsat da hayatta olan tüm Aydınlılara hayatları boyunca bir daha yaşayamayacağı bir heyecanı tattıracak. 09.09.2009 Aydınlıların en mutlu günü olsun istiyoruz.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı