Gündem Haberleri

  Aydınlık yolda Şener’le yürü

  Hürriyet Haber
  05.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Baykal, Başbakan Erdoğan’ın çevresine çekidüzen vermesi gerektiğini söyleyerek, "Unakıtan’la yürüyeceğine aydınlık yollarda Abdüllatif Şener’le yürü" dedi. Baykal, Erdoğan’ın mal varlığı konusunda da en hayırlı günü aradığını belirterek, "Anlaşılıyor ki istihareye yattı ya da ulemaya soruyor" diye konuştu.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak, "Eğer başarabilirsen karanlık yollarda Maliye Bakanı ile yürüyeceğine aydınlık yollarda Abdüllatif Şener’le yürü" dedi. Baykal, CHP İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada sözlerini "Toparlayabilirsen kendini toparla, çeki düzen ver, çevreni değiştir. O Maliye Bakanı’nı oradan tut ve at dışarıya" diye sürdürdü.

  Baykal, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın "Ulan" ve "Oğlum"lu konuşmalarını eleştirirken de, televizyon kuruluşlarına bu konuşmaları yayınlamadan önce "Çocukları ekran başından uzaklaştırın" uyarısında bulunmalarını önerdi. Baykal, konuşmasında özetle şunları söyledi:

  BAŞBAKAN ULEMAYA SORUYOR

  Vatandaş hacdan gelen yakınını bekler gibi Başbakan’ın çantasından çıkacak servet beyanını bekliyor. Başbakan açıklamak için anlaşılıyor ki istihareye yattı ya da ulemaya soruyor, remil atıyor, en hayırlı günü arıyor. Başbakan servet beyanını yapmaya mı, yapmamaya mı çalışıyor. 2001 yılındaki beyanı yargılanmasına neden oldu. Başbakan olduğu için Yargıtay’a gitmekten kurtuldu şimdi o beyanı yeterli görmemizi istiyor. Başbakan’ın halktan kendisini sakınmasına gerek yoktur.

  DOKUNULMAZLIKLARDA KAYTARMA

  Hükümet dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda ipe un seriyor. Önce ’Memurların yargılanmasını düzenleyelim’ dediler. Onu engelleyen bir şey yok. Yap onu, yardıma gerek yok. Memurların yargılanmasıyla ilgili istediğin düzenlemeyi yapabilirsin. Milletvekillerininki dokunulmazlık memurlarınki özel yargılama usulleri. Sen o konuda değişiklik getirdin de Meclis geri mi çevirdi? Bu samimiyetsizlik, kaçma, kaytarma yaklaşımıdır. CHP dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyor.

  AKP’YE CUMHURBAŞKANI SEÇTİRMEYECEĞİZ

  Cumhurbaşkanlığı seçiminin bugünkü iktidarın siyaset planlamasının merkezinde. Hükümetin 5. yıl iktidarda kalmak istemesinin nedeni ekonomik, siyasi istikrar için değil sırf cumhurbaşkanını seçmek istemelerinden kaynaklanıyor. Dar çevrenin militan zihniyeti cumhurbaşkanlığına gelip oturacak. Bu zihniyet gelirse ne yapacak. Futbol Federasyonu’nda, TESK’de ne yaptıysa Anayasa Mahkemesi’nde de, YÖK’de de onu yapacak. Bir an için bu zihniyeti, bu ahlakı tasavvur ediniz. Yanında o zihniyette bir parlamentoyu da bir felaket senaryosu olarak düşününüz. Böyle bir ortamda nereye gider?

  O konuşacaksa çocuklara TVseyrettirilmesin

  TELEVİZYONLARA
  Maliye Bakanı’nın konuşmalarını yansıtmadan önce bir uyarı yayınlamalarını öneriyorum. Çoluk çocuk izliyor, ailece izleniyor, hiç uygun olmuyor. ’Birazdan Maliye Bakanı’nın konuşmasını yayınlayacağız, çocuklarınızın yaşı uygun değilse televizyon başından uzaklaştırmanızı öneririz’ denilmesi lazım. Sadece Hazine’ye, Türkiye’nin ahlakına değil, çoluk çocuğun ahlakına, terbiyesine de zarar vermeye başladı.

  Gilaboru’yu beğendi

  MALİYE Bakanı Kemal Unakıtan, önceki gün Kayseri’de yöreye özgü Gilaboru bitkisinin suyunu içti. Unakıtan, tadını çok beğendiğini söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı