ADIYAMAN HABERLERİ

Aydınlık Yarınlar İçin Mesleki Eğitimde Kalite Projesi

IHA
30.09.2015 - 12:54Son Güncelleme :

Adıyaman'da, aydınlık yarınlar için mesleki eğitimde kalite projesinin tanıtımı yapıldı

IHA

Adıyaman’da mesleki eğitim kurumlarının atölye ve donanımlarını modernize edip, mesleki eğitim kalitesinin Avrupa Birliği standartlarına yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Aydınlık Yarınlar İçin Mesleki Eğitimde Kalite" projesi kapsamında başlatılan "Bu Atölye Senin Eserin" kampanyası tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Küçük, Adıyaman’ın çalışma hayatındaki birçok kurum, kuruluş ve işletmenin sahibi ve ortaklarının kendi okullarından mezun olduklarını belirterek, “Türkiye’de mesleki eğitimin yaşandığı olumsuzluklardan okulumuzda etkilenmiştir. Son yıllarda mesleki eğitime olan talep okulumuzda bir canlılık getirdi. Üniversiteye yerleştirmedeki katsayı uygulamasının kaldırılması ile psikolojik bir engel aşıldı. Bu yıl sınava giren öğrencilerimizden hukuk, ilahiyat, Türkçe öğretmenliği gibi bölümlere öğrencilerimiz yerleştiler. Yine bu yıl ki TEOG yerleştirmelerinde başarı oranı yüksek öğrencilerin tercih ettiği okullardan biri olduk. Ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmada Mesleki eğitimin çok önemli rol oynayacağına inanıyoruz. İyi yetişmiş mesleki becerileri üst düzeydeki bireylerin bu ülkeye çok daha fazla katma değer katacakları bir realitedir” dedi.
“Aydınlık Yarınlar İçin Mesleki Eğitimde Kalite" projesinin önemine değinen Vali Mahmut Demirtaş ise, “Bu proje AB tarafından kabul edildikten sonra Almanya ve Hollanda ülkeleri gezildi. Arkadaşlarımız bu ülkelerde uygulamalı olarak gördükleri güzel şeyleri Adıyaman’da uygulamak istiyorlar. Bu uygulamayı hayata geçirmek için daha önceki okullarımız yeteri kadar donanıma sahil değildi. Bu yıl inşa ettiğimiz 32 derslikli Endüstri Meslek Lisesinin Atölyelerini ve donanımını yeniden yapmak istiyoruz. Bu projeye destek veren iş adamlarımızın ismini Atölyeler içindeki sınıflara yazacağız. Bu Atölye orada kaldığı müddetçe bu projeye destek veren işadamlarımızın ve katkıda bulunanların ismi de orada yaşayacaktır. Bu projeye Adıyaman’dan her kesimden katkı ve destek bekliyoruz. Eğitim alanında son üç yılda Adıyaman’da 1.300 dersliğin temelin attık. Bunun 1.100 dersliğini tamamladık. Tamamladığımız okullardan bir tanesi de Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir. İşadamlarımız kalifiye eleman bulduğu sürece başarılı olur. Bu proje gerçekleşir ve sonuç verirse sizin işinizin geliri ve kalitesi de artmış olacaktır. Çünkü siz kalifiyeli bir elemanla çalışmış olacaksınız. Kalifiyeli bir personel olmadığı müddetçe iş adamlarımızın kendi iş yerlerini büyütmeleri, büyük düşünmeleri, 2023 ve 2071 strateji hedeflerine göre düşünmeleri mümkün olamayacaktır. İş adamlarımızın 2023 ve 2071 hedeflerini yakalayabilmeleri içinde bu projeleri destek vermeleri gerekmektedir. İş adamlarımızın bu projeye katkılarını esirgemeyeceklerine inanıyorum” dedi.
Toplantıya Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, MÜSİAD Başkanı Şerif Yıldırım, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Abdulkadir Çelenk ve eğitimciler katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Aydınlık Yarınlar İçin Mesleki Eğitimde Kalite Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydınlık Yarınlar İçin Mesleki Eğitimde Kalite Projesi haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı