AYDIN HABERLERİ

Aydınlı Yatırımcıların 4 Sulama Projesine 87 Bin Lira Destek

IHA
31.07.2015 - 09:15Son Güncelleme :

AYDIN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ MUSTAFA BİRCAN

IHA

Aydınlı yatırımcılar tarafından “Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi” programı kapsamında yapılan 5 adet başvurudan 4’ü kabul edildi.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında1 Temmuz tarihinde sona eren “Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi” programına Aydın’dan yapılan 5 adet başvurudan, yapılan değerlendirmeler sonucu 4 proje uygun bulunarak ödenek tahsisi yapılmak üzere Bakanlığa sunuldu. Uygulanacak 4 adet projenin 2 adedi "Güneş Enerjili Sulama", diğer ikisi ise "Tarla İçi Damla Sulama" projeleri olarak belirlendi. Yatırımcıların 3-7 Ağustos tarihleri arasında Bakanlık adına Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Hibe Sözleşmesi imzalamaları gerekiyor. Bu kapsamda 4 projenin toplam yatırım tutarı 175 bin 733,72 TL, projelerin uygulanması halinde Bakanlık tarafından ödenecek Hibe tutarı ise 87 bin 866,86 TL olacak.
Bireysel sulama makine ve ekipman satın alımlarının desteklenmesine yönelik uygulanan hibe programının yatırımcılar için önemli bir hamle olacağını kaydeden Aydın Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamayı amaçlıyoruz. İş gücünü azaltmak ve üretim maliyetlerini düşürerek üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi için hibe çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydınlı Yatırımcıların 4 Sulama Projesine 87 Bin Lira Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydınlı Yatırımcıların 4 Sulama Projesine 87 Bin Lira Destek haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı