AYDIN HABERLERİ

Aydınlı Sürücülere “Kış Bakımı” Uyarısı

IHA
30.10.2015 - 08:17Son Güncelleme :

SEMİH ÖZMERİÇ

IHA

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, hava sıcaklıklarının düşmeye başladığını ve aniden bastırabilecek kış koşullarına karşı sürücülerin araçlarının kışlık bakımlarını yapmalarını tavsiye etti.
Araçlarının kışlık bakımlarını ihmal edilmemesi gerektiğini belirten Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, “Can güvenliği açısından araçların bakımı aslında hayati önem taşıyan bir konudur. Birçok kaza ve olumsuzluk gerekli bakımların yapılmamasından da kaynaklanmaktadır. Zamanın basit bir harcama ile yapılmayan bakım araçlarda oluşabilecek arızalar nedeniyle kat kat artacak bir faturaya neden olabilir. Bu nedenle özellikle ticari araç kullananlar kış bakımını yaptırmalıdır” dedi.
Araçlara yazlık ve kışlık olmak üzere yılda en az iki kere bakım yapılması gerekirken, özellikle kışlık bakımda araçların yağı, suyu, filtreleri, bujileri, fren tertibatı, silecekleri, akü ve lastiklerinin kontrol edilmesi hayati önem taşıdığını kaydeden Başkan Özmeriç, “Ne kendi canımıza ne de başkasının canına zarar vermeye hakkımız yok. Sağlıklı bir sürüş için araçların bakımı ihmal edilmemeli” diye konuştu.
“AYDIN’DA DÖRT MEVSİM BİRDEN YAŞANIYOR”
Özellikle kışın Aydın’da bir günde 4 mevsimin birden yaşandığını belirten Başkan Özmeriç, “Aydın’ın şehir merkezinde güneşli bir hava hakim iken, yaylada kar ve don olayı yaşanabiliyor. Özellikle köylerden servis çeken sürücülerimiz lastiğinden antifirizine kadar olumsuz hava koşullarına karşı her türlü bakım ve hazırlıklarını yaptırsın” tavsiyesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydınlı Sürücülere “Kış Bakımı” Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 08 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydınlı Sürücülere “Kış Bakımı” Uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı