GAZİANTEP HABERLERİ

"Aydınlatmada Planlama ve Yönetimin Önemi" semineri

AA / Kemal Karagöz
26.02.2016 - 16:25Son Güncelleme :
AA / Kemal Karagöz

Kent Konseyi Başkanı Mehmet Aslan, Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç toplantı salonundaki programda, enerjinin insan yaşamının tüm yaşamında önemli olduğunu söyledi.

Bugün her şeyin enerjiyle ortaya çıktığını ifade eden Aslan, "Enerji bir nimettir ve teknoloji geliştikçe insanların daha çok hizmetine girecektir. Her nimette olduğu gibi enerjinin de külfeti var. Günümüzde birçok sektörde enerji maliyetleri işçi maliyetlerinin önüne geçmiştir" dedi.

Aydınlatma konusunun toplumun bütün kesimini ilgilendirdiğini dile getiren Aslan, bu konuda ciddi bir tasarruf bilincinin geliştirilmesi gerektiğine işaret etti.

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı İslim Arıkan da kente ortak akıl platformuyla önemli işlere imza atılabileceğini belirtti.

Aydınlatmanın son derece önemli bir konu olduğunu dile getiren Arıkan, "Şehrin kimliğini yansıtan unsurlardan birisi aydınlatmadır. Güvenlik, sağlık ve verimlilik açısından son derece önemlidir. Dünyadaki elektrik tüketiminin yüzde 20'sini aydınlatmalar teşkil ediyor. Bu da çok ciddi bir rakam" diye konuştu.

Kent Konseyi Enerji Çalışma Grubu Başkanı Nahit Eser ise Gaziantep'in Türkiye'de büyük bir kent olduğu için aydınlatma konusunu ele aldıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü Enerji Planlaması ve Yönetimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Sermin Onaygil de aydınlatma konusunda bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden "Aydınlatmada Planlama ve Yönetimin Önemi" semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Aydınlatmada Planlama ve Yönetimin Önemi" semineri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı