Futbol Aydınlar: Açıklamayı daha sonra yapacağız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aydınlar: Açıklamayı daha sonra yapacağız

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın daveti üzerine Süper Lig'deki 18 kulübün başkanı ve bazı yöneticilerin bir araya geldiği toplantı sona erdi. Aydınlar'ın bu konuyla ilgili yarın açıklama yapacaklarını söylemesinin ardından TFF'nin internet sitesinde açıklamanın pazartesi günü yapılacağı bildirildi.

Ankara'da yapılan “TFF-Spor Toto Süper Lig Kulüpleri buluşması” toplantısı, sona erdi.

JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile yöneticilerden Göksel Gümüşdağ, Lutfi Arıboğan, Akif Üstündağ ve Ergün Tekin ile Bursaspor, Ankaragücü ve Sivasspor kulüpleri dışındaki 15 kulübün başkan ve yöneticileri katıldı.

Mehmet Ali Aydınlar, yaklaşık 2,5 saat süren toplantının ardından yaptığı açıklamada, kulüp başkanlarıyla 26 Ocak'ta gerçekleştirilecek olan Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu ile ilgili bir görüşme yaptıklarını söyledi.

Toplantıda kulüplerin görüşlerini aldıklarını, federasyonun görüşlerini ilettiklerini belirten Aydınlar, “Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak toplanarak bu yaptığımız görüşmeyi değerlendireceğiz ve daha sonra bir açıklama yapacağız” dedi.

Mehmet Ali Aydınlar, gazetecilerin konu hakkındaki sorularını ise toplantıda alınan “basına konuşmama” kararı gereği yanıtsız bıraktı.

Federasyon yetkilileri ve Kulüpler Birliği temsilcileri daha sonra hep birlikte yemeğe geçtiler.

Öte yandan, toplantıya verilen arada Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetim kurulu üyeleri kısa bir süre başka bir odada görüşme yaptılar.

TOPLANTI ERTELENDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu'nun yarın İstanbul'da yapacağı toplantı, 16 Ocak Pazartesi gününe alındı.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Ankara'da gerçekleştirilen “TFF-Spor Toto Süper Lig Kulüpleri Buluşması” toplantısının ardından otelden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, TFF Yönetim Kurulu toplantısının yarın federasyonun İstanbul'daki merkezinde saat 16.00'da yapılacağını söylemişti.

Ancak daha sonra TFF'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, “TFF Yönetim Kurulu toplantısı, 16 Ocak Pazartesi günü İstanbul'daki TFF merkezinde yapılacak” denildi.

ANKARAGÜCÜ TARAFTARLARINDAN TFF'YE PROTESTO

Bir grup Ankaragücü taraftarı, Kulüpler Birliği toplantısının yapıldığı otelin önünde protesto gösterisinde bulundu.

JW Marrıott Otel'de gerçekleştirilen toplantı öncesinde bir gurup Ankaragücü taraftarı, otel önünde toplanarak, “Sahipsiz Ankara”, “TFF istifa”, “Kulüpler Birliği istifa”, “Bu takım düşerse katliam çıkar” ve “Turgut'u satanı, biz de satarız” yönünde tezahüratta bulundu.

Taraftarların protestosu sırasında, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın içinde bulunduğu otomobil otelin giriş kapısına yanaştı. Aysal'ın araçtan indiği sırada taraftarlar, “Teşekkürler başkan”, “Sizin yaptığınızı Bursa yapmadı” diye slogan attı. Bunun üzerine Aysal da taraftarları selamladı.

Daha sonra taraftarlar, görevlilerce otelden uzaklaştırıldı. Ankaragücü taraftarları otelden ayrılırken de Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve Bursaspor aleyhinde tezahüratta bulundu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle