AYDIN HABERLERİ

Aydın'ın Büyükşehir'in faliyet raporu kabul edildi

DHA
12.04.2016 - 11:29Son Güncelleme : 12.04.2016 - 11:30
DHA

AYDIN Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında üyelerin onayına sunulan 2015 Yılı İdari Faaliyet Raporu'na 39 kabul, 39 red oyu çıktı. İki CHP'li üyenin katılmadığı meclis toplantısında muhalefetten iki olumlu oyu kimin kulallandığı merak konusu oldu. Çalışma Raporu'nu reddi için üçte iki çoğunluk oyu arandığından, bu sonuçla kabul edilmiş oldu.
Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı 1'inci Toplantısı'nda 2015 yılı İdari Faaliyet Raporu görüşüldü. AK Parti Grup Sözcüsü Necmettin Esenlik, bütçede Basın Yayın Daire Başkanlığı'na ayrılan payın yüksek olmasını eleştirerek kaynakların bir sonraki seçim için seferber edildiğini öne sürdü. Bazı belediyelerin de üvey evlat muamelesi gördüğünü iddia eden Esenlik "Aydın halkı ayrımcılığı hak etmemektedir. Bozuk yollar, parkeleri sökülüp bırakılan kaldırımlar halka verilmiş bir cezadır. Köyden dönüşen mahallelerde çalışmaların yapılmamasını üzülerek görüyoruz" dedi. MHP Grubu adına söz alan İncirliova Belediye Başkanı MHP'li Gürşat Kale de proje yapılamadığını ve Aydın'ın siyasi rant anlayışı ile yönetildiğini iddia ederek, "Faaliyet raporuna göre en yüksek harcamayı 57 milyon lira ile Fen İşleri Daire Başkanlığı yapmıştır. Bu rakam, bu çapta bir kent için çok küçük bir rakam değil midir? Diğer büyükşehirlerin proje giderleri yüzlerle binlerle ifade edilirken bizim iki peronu ilçe garajı projesi diye sunmamız Ege'nin incisi Aydın'ımıza yakışmıyor. Günü kurtaran işlerle Aydın uçuruma doğru sürükleniyor. Popülist politikalarla bu şehir yönetilmemeli" diye konuştu.
CHP'LİLER ÖVDÜ
AK Parti ve MHP Grup sözcülerinin ardından CHP Grubu adına konuşan Tahir Yaman da, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinin gurur kaynağı olduğunu savunarak, "Ulaştırmadan, köprüden, otogarından tutun yola kadar bir çok iş yapılmış. Makine İkmal Daire Başkanlığı da yüzde 74 bir oranla bütçeyi kullanmış. Muhalefet bunu atlıyor. Büyükşehir'in elinde makine ve ekipmanı yoktu, hiçbir şeyi yoktu ve alma gereği duydu. Makine olmadan yatırımın gelme şansı var mı? Oysa ihtiyaç sahibine, muhtaç kimselere yapılan yardım belki de en önemli hizmettir. Güneşi balçıkla sıvamayalım, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanında olalım" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Salim Tümer Apaydın tarafından okunan Faaliyet Raporu'nun oylamasında kabul ve ret oyları 39-39 eşit çıktı. Reddedilmesi için 3'te 2'lik oy oranı gerektiği için rapor kabul edildi. Aydın Belediyesi Meclisi'nde 39 CHP, 24 AKP, 18 de MHP'li üye görev yapıyor. İki CHP'linin toplantıya katılmadığından, muhalefetten iki olumlu oyun kimin kullandığı merak konusu oldu.
Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)

Fotoğraf


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın'ın Büyükşehir'in faliyet raporu kabul edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Nisan 2016 tarihinde saat 11 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın'ın Büyükşehir'in faliyet raporu kabul edildi haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı