AYDIN HABERLERİ

Aydın Valiliği’nden ‘Sıcak’ Önlem

IHA
22 Temmuz 2015 - 09:17Son Güncelleme : 22 Temmuz 2015 - 09:18

AYDIN VALİLİĞİ'NDEN 'SICAK' ÖNLEM

IHA

Aydın’da çöl sıcaklarının iyice hissedilmesiyle birlikte kamu kurum kuruluşlarında çalışan ve kronik hastalığı olan, hamile, engelli, yaşlı ve açıkta çalışanlar için kolaylık sağlanıyor.
Afrika sıcaklarından Türkiye’de en çok etkilenen iller arasında olan Aydın’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan ’sıcak’ uyarısının ardından engelli, hamile, kronik rahatsızlığı olan ve açıkta çalışan kamu çalışanlarına kurumlarınca önceki yıllarda olduğu gibi kolaylık sağlanıyor. Aydın Valisi Erol Ayyıldız sıcak havaların etkisini hissettirdiği günden itibaren gerekli önlemlerin alındığını ve çalışanlara da gerekli kolaylıkların sağlandığını ifade etti.
Sıcak hava dalgası dönemlerinde risk guruplarına yönelik olarak Aydın Valiliği olarak gerekli kolaylıkların sağlandığının altını çizen Vali Ayyıldız, “Yaz sezonu başladığında hava ile ilgili olarak hassas olan kesime biz zaten kendi rutininde kolaylıklar tanınıyoruz. Aydın eskiden beri sıcak olana bir ildir. Bunla ilgili olarak reflekslenme oluşturulmuş durumdadır. Özel durumları ile ilgili olarak eskiden beri hava şartlarına dayalı olarak kolaylıklar sağlanıyor ve gerekli tedbirler alınıyor. Aydın’ın kendi içinde de bu hareket biçimi var zaten. Her yıl bu sıcak olan zaman diliminde dezavantajlı gruplara karşı sıcak hava şartlarında nasıl davranacakları noktasında, kolaylıklar anlamında Valilik olarak bir hareket tarzı geliştirdik ve bunu da her yıl uyguluyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın Valiliği’nden ‘Sıcak’ Önlem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın Valiliği’nden ‘Sıcak’ Önlem haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı