AYDIN HABERLERİ

Aydın Sağlık-sen’den Sayduyu Çağrısı

IHA
17.09.2015 - 09:14Son Güncelleme :

AYDIN SAĞLIK-SEN, TERÖR SALDIRILARI KARŞISINDA SAĞ DUYU ÇAĞRISI YAPTI

IHA

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, teröre karşı gösterilen demokratik tepkilerin provokasyona dönüşmemesi gerektiğini belirtti.
Terör örgütü ve destekçilerini kınayan Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, “Türkiye’nin güçlenmesinden, model olmasından, birlik ve beraberliğinden rahatsız olanlar, her seferinde kirli bir oyun kurguluyor, içimizdeki hainlerin de yardımıyla su oyunu sahneliyorlar. Bazen kardeşliğimizi, bazen medeniyet değerlerimizi hedef alarak sergiledikleri oyunun son perdesi bu kez eli kanlı terör örgütü PKK aracılığıyla sergileniyor. PKK’nın eylemleriyle yaktığı ateşi büyütmek ve bu acının sorumlusu olarak toplumun bir kesimini gösterme çabası, kurulmuş büyük bir tuzaktır. PKK Kürt vatandaşlarımızı temsil etmediği gibi, eli kanlı terör örgütünün eylemlerinden Kürt vatandaşlarımız da sorumlu değildir. Anadolu, birçok etnik kökenden insanımızın bir ve beraber yaşadığı ortak vatanımızdır. Tek devlet, tek bayrak ve tek millet bizi güçlü ve büyük devlet yapmaktadır. Terör örgütü PKK ve onun siyaseten destekçisi konumunda bulunan partiye yönelik gösterilecek tepki, Kürt vatandaşlarımıza yönelik bilinçsizce bir eyleme dönüşmemelidir” dedi.
“BİR VE BERABER OLALIM”
“Amaçları, kardeşi kardeşe kırdırmaktır” diyen Karaer, şöyle konuştu: “Şimdiye kadar bütün sorunların üstesinden birlik ve beraberliğimiz sayesinde geldik. Bundan sonra da milletimizi Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle teröre karşı tek vücut olmaya davet ediyoruz. Birliğimize, beraberliğimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkıp teröre tepkimizi gösterirken de bin yıldır bir ve beraber olduğumuz, etle tırnak olduğumuz, kız alıp verdiğimiz Kürt kardeşlerimizle PKK’yı bir göstermek isteyenlere, provokasyon yapmak ve bizi birbirimize düşürmek isteyenlere müsaade etmeyelim. Çanakkale Ruhu’nu yok etmek isteyenler, aramızdaki maşa ve hainlerini kullanarak, kardeşlik hukukumuzu ve medeniyet değerlerimizi hedef alan, ayrıştırıcı bir dille sokağa çağrı yapıyorlar. Başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızla kamu görevlilerimiz olmak üzere tüm milletimize çağrımız; kardeşlik hukukundan ayrılmamaları, bir ve beraber olmaları, provokatif eylem ve söylemlerden uzak durmalarıdır. Hainlerin, dış güçlerin ve onların maşası konumundaki terör örgütünün oyununa gelmemek, tuzaklarını bozmak için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekmektedir. Bu anlamda; sorumluluk sahipleri başta olmak üzere toplumun her kesimini gerek sosyal medya, gerekse günlük hayatta ötekileştirici, tahrik edici dil ve üsluptan uzak durmaya davet ediyoruz. Terör örgütünü protesto etmek doğal bir hak olmakla birlikte, bu hakkın kullanılması sırasında yeni bir terör eylemine sebep olmamak esas önceliktir. Bu duygu ve düşüncelerle yaşanan terör eylemlerini ve bunu yapan eli kanlı terör örgütünü lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın Sağlık-sen’den Sayduyu Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 09 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın Sağlık-sen’den Sayduyu Çağrısı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı