Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aydın Örs: Dengeli bir gruba düştük

Turkish Airlines Euroleague Top 16'da H Grubu'nda Olympiakos, Zalgiris Kaunas, Valencia ile eşleşen Fenerbahçe Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Aydın Örs kurayı değerlendirdi.

ONUR GÜLER - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Örs, hedeflerinin en kötü ikincilik olduğunu vurgulayarak, "Dengeli bir takıma düştük. Hepsi iddialı ekipler. Fakat burada rakiplerden çok, bizim durumumuz önemli. İlk turda genel olarak baktığımızda Regal Barcelona'dan üstün olduğumuzu düşünüyorum. İlk turda oynadığımız oyunu oynarsak, en kötü 2.olarak gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Zaten hedefimiz de bu. Olympiakos, bu mücadelelerde tecrübeli ve güçlü bir takım. Zalgiris Kaunas bir ekolü temsil eden bir ekip. Valencia da son yıllarda çıkışa geçen bir İspanyol ekibi. Ancak dediğim gibi kendi oyunumuzu oynarsak, en kötü 2. olarak gruptan çıkarız. Hedefimiz ligden öte Euroleague" ifadelerini kullandı.

Yeni transferleri Sarunas Jasikevicius'un Efes Pilsen maçındaki performansını da değerlendiren Aydın Örs, "Jasikevicius ilerleyen haftalarda daha verimli olacaktır. Efes Pilsen maçından önce sadece 1 kez 40 dakikalık antrenmana çıktı. Özellikle Euroleague maçlarında bize büyük katkısı olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Efes Pilsen'in Jasikevicius konusundaki itirazını sonuçsuz bir çaba olarak nitelendiren Örs, "Biz maçımız dışında Antalya Büyükşehir Belediye - Pınar Karşıyaka ve Olin Edirne - Tofaş maçları da oynandı. Basketbol Federasyonu bunları 1 hafta önceden belirliyor. Efes Pilsen'in itirazı bence sonuçsuz bir talep" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler