AYDIN HABERLERİ

Aydın İşkad Üye Sayısını Artırıyor

IHA
12.10.2015 - 10:24 |Son Güncelleme :

İŞKAD ÜYE SAYISINI ARTIRIYOR

IHA

Aydın’da vergi mükellefi kadınları bir araya toplamak, ortak projeler üretmek ve iş hayatında karşılaşılan problemleri paylaşmak adına kurulan Aydın İş Kadınları Derneği (İŞKAD) her geçen üye sayısını artırıyor.
Aydın İş Kadınları Derneği, “Bende VARIM” teması ile AYTO Toplantı Salonunda düzenlediği toplantıda, derneğe kayıt olmak için müracaat eden üyelerin kabul töreni gerçekleştirildi. “Bende VARIM” temalı toplantıda Aydın İŞKAD Başkanı Belgin Çekmen Altay, yeni katılan üyelere Derneğin 2014 - 2015 yılı faaliyetlerine ilişkin bir değerlendirme ve 2016 yılı hedeflerine ile ilgili açıklamalar yaptı. Toplantıda ayrıca Uzman Psikolog Yasemin Demirtaş, aidiyet duygusunu anlatan “Sahip Olmak Yetmez, Ait Olmak Gerek” konulu kısa bir eğitim verdi.
GİRİŞİMCİLİK ATÖLYESİ AÇILACAK
Aydın İŞKAD’ın 2014 - 2015 faaliyetleri ve 2016 yılı yol haritası hakkında katılımcıları bilgilendiren Belgin Çekmen Altay, “İŞKAD olarak bugüne kadar pek çok projeyi gerçekleştirdik. 2016 yılında öncelikli hedeflerimiz arasında Güney Ege Kalkınma Ajansı’na en az üç tane doğrudan destek projesi hazırlamak ve Girişimcilik atölyesi açmak yer almaktadır. Girişimcilik Atölyesi projesini çok önemsiyoruz. Girişimci olmak isteyen veya girişimci olan kişilerin eğitimlerini tamamlayabileceği bir atölye kuracağız. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda eğitimlerimizi planlayacağız.” dedi.
Aydın İŞKAD Derneği hakkında açıklamalarda bulunan Aydın İŞKD Başkanı Belgin Çekmen Altay, yeni kaydolan üyelere tavsiyelerde bulundu. Altay,“ Biz kadınlar aynı zamanda, iş kadını, aynı zamanda anne, aynı zamanda ve aynı zamanda ev hanımı olabiliyor ve bunu başarı ile sürdürebiliyorlar. Şunu unutmamak gerekir ki iş hayatı yeterince zor, bizler burada birbirimize destek olmak için buradayız, birlikten güç doğacağına inanıyoruz. Sizlerden bugünden sonra bir isteğim olacak, bundan sonra bulunduğunuz ortamlarda sosyal varlıklarınız ile bulunun.” diye konuştu.
SAHİP OLMAK YETMEZ AİT OLMAK GEREK
Aydın İŞKAD Başkanı Belgin Çekmen Altay’ın konuşmasından sonra Maslow’un yaşam ihtiyaçları teorisiyle sözlerine başlayan Uzman Psikolog Yasemin Demirtaş, insanın en temel ihtiyacının fizyolojik ihtiyaçlar olduğunu, insanların fizyolojik ihtiyaçları karşılandıktan sonra güvenlik ihtiyacının oluştuğunu, ardından da ait olma ve sevgi ihtiyacının başladığını belirterek “ Bu noktada illa ki bir grup içerisinde olma gereksinimiz artar. Ait olmak bir ihtiyaçtır. Her insan da kendini bir gruba ait hissetme isteği vardır. Biz Aydın İŞKAD olarak birbirine benzeyen insanları bira araya getirme derdinde mücadelesinde olan bir dernek değiliz. Hepimiz ayrı bir rengiz. Aydın İŞKAD Derneği iş kadınlarının kendini ifade edebileceği en ideal ortamlardan biridir.“ dedi.
Toplantının sonunda Aydın İŞKAD Başkanı Belgin Çekmen Altay tarafından yeni kaydolan üyelerin kabulleri gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın İşkad Üye Sayısını Artırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın İşkad Üye Sayısını Artırıyor haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2019, Cuma
 • İmsak
  06:36
 • Güneş
  08:02
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:56
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı