AYDIN HABERLERİ

Aydın’ın Fotoğrafı Uluslararası Botanik Sergisinde Görücüye Çıkacak

IHA
12.10.2015 - 09:08Son Güncelleme :

FOTOĞRAF YARIŞMASINDA AYDIN BİRİNCİSİ BELLİ OLDU

IHA

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen ’Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa’ temalı fotoğraf yarışmasında Aydın’da dereceye giren isimler belli oldu.
Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi’nde sergilenmek üzere; duyarlılığı ve farkındalığı artırmak amacıyla ülke genelinde yapılan fotoğraf yarışmasında Aydın birincisi Çine Bağçearası Mahallesi’nden Fatma Nur Özmen oldu. Aile çiftçiliği ve küçük aile işletmeciliğinin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve ulusal gündemlerde tanıtılması için 81 ilde düzenlenen yarışmada, 9-12 yaş gurubu aralığında, kırsal alanda yaşayan ve anneleri aktif olarak tarımla uğraşan çocuklar yarıştı.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Bircan "Bu yarışma ile birlikte çocuklarımıza doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamak, çiçeklerin kültür mirası olduğunu, onların biyolojik hayata değer kattığını öğrenmek, tarımın insan yaşamındaki önemini küçük yaşlardan itibaren fark ettirebilmek, Türkiye’nin sahip olduğu bitkisel zenginliğin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden yaşadıkları doğayı, sevdikleri çiçekleri görebilmek amaçlanmıştır. Fotoğraf yarışması uygulama esaslarına göre, 9-12 yaş gurubu aralığında, Kırsal alanda yaşayan, anneleri aktif olarak tarımla uğraşan, çocuk yarışmacılar çektikleri fotoğrafları dijital ortamda 01 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine teslim etmişlerdi. İl Müdürlüğümüzce oluşturulan ’Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa’ jüri ekibince 7 Ekim Çarşamba günü yapılan değerlendirme toplantısı sonucunda Aydın ili Çine İlçesi Bahçe arası köyünden Fatma Nur Özmen’ nin çekmiş olduğu fotoğraf İl Birincisi olarak seçilmiştir. Yarışmanın ikincisi olarak Aydın ili Çine İlçesi Bahçe arası köyünden Sıla Batmaz’ın çekmiş olduğu fotoğraf seçilmiştir. Yarışmanın üçüncüsü olarak Aydın ili Çine İlçesi Bahçe arası köyünden Sude Özmen’nin çekmiş olduğu fotoğraf seçilmiştir. İl Birincimiz 23 Nisan 2016’ da Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi’ inde İlimizi temsil edecek olup Bakanlığımızca kendilerine Dijital fotoğraf Makinesi hediye edilecektir" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın’ın Fotoğrafı Uluslararası Botanik Sergisinde Görücüye Çıkacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 09 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın’ın Fotoğrafı Uluslararası Botanik Sergisinde Görücüye Çıkacak haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:06
  • Guneş
   07:46
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı