AYDIN HABERLERİ

Aydın’ın Beslenme Dostu Okulları Ödüllendirildi

IHA
20.10.2015 - 09:18Son Güncelleme :

AYDIN'IN BESLENME DOSTU OKULLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

IHA

Aydın’da ‘Beslenme Dostu Okul’ projesi kapsamında değerlendirmeyi geçen 13 okula sertifikaları törenle verildi.
Beslenme Dostu Okul Projesinde yapılan sertifika dağıtım töreni projeden sorumlu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Demirci’nin başkanlığında yapıldı. Sertifika törenine Halk Sağlığı Şube Müdürü Şeniz Karademir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden şube müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, denetim ekibi ve sertifika almaya hak kazanan okullarımızın okul müdürleri, projeden sorumlu öğretmen ve okul aile birliği başkanları katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Demirci ile Halk Sağlığı Şube Müdürü Şeniz Karademir, katılımcılara projenin amacı ve Aydın’daki işleyişi hakkında bilgiler verdi.
Projede başarılı olan okulları kutlayan Şube Müdürü Murat Demirci, “Beslenme Dostu Okul Projesi; 29 Eylül 2010 tarihli ve 27714 sayılı Resmi Gazete’de Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanan Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması başlığı kapsamında yürütülen ‘Beslenme Dostu Okullar Programı’ ’doğrultusunda okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen bir projedir. Proje 2010 yılından bu yana uygulanmaktadır. Aydın ilinde Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü proje sorumlusudur. Beslenme Dostu Okul Projesine katılan okullarımız yıl içinde Denetim Ekibimiz tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ‘Beslenme Dostu İş Akışı’na göre belirlenen kriterler doğrultusunda olumlu puan almaları halinde Beslenme Dostu Okul Sertifikası ile ödüllendirilirler. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Aydın ilimizde 41 okul projeye müracaat etmiş olup yapılan değerlendirmeler sonucunda 13 okulumuz sertifika almaya hak kazanmışlardır” dedi.
Törenin konunda 13 okula ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifikaları İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Demirci ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Şeniz Karademir tarafından teslim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın’ın Beslenme Dostu Okulları Ödüllendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 09 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın’ın Beslenme Dostu Okulları Ödüllendirildi haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
17 Ekim 2017, Salı
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:37
 • Yatsı
  20:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı