Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aydın’ın başı dertte

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ASTİS yönetimi, faiziyle 800 milyara ulaşan kredi borcunu kulüpten tahsil etmek için icra takibi başlatırken, Başkan Önder, ‘‘ASTİS'e tek kuruş borcumuz yok'' dedi.

<ı>Yeniden alevlendi Yüksel Yalova başkanlığındaki Aydınspor eski yönetiminin kendilerini aracı olarak kullanarak Pamukbank'tan çektikleri 143 milyarlık kredinin ödenmemesi yüzünden zor durumda kalan ASTİS yönetimi (Sınırlı Sorumlu Aydınlı Sanatkarlar Toplu İşyeri İhtisas Siteleri Kooperatifi), faizleriyle birlikte 800 milyara ulaşan paranın tahsisi için icra takibi başlattı.

<ı>Kulübe haciz gelmişti Aydınspor'un verdiği 60 milyarlık çek karşılıksız çıkınca kulübün eşyalarına haciz gelmiş, banka bunları yediemin olarak tesislerde bırakmıştı. Daha önce 40 kulüp yöneticisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan Hüseyin Aksu başkanlığındaki ASTİS yönetimi, bu kez 800 milyarlık iki çeki tahsil etmek için harekete geçti.

<ı>Defterler savcılıkta Aksu, borcun Aydınspor'a ait olduğunu, yönetimin bunu kapatması gerektiğini savunurken, Kulüp Başkanı Tansel Önder, kimseyle tek kuruş hesapları olmadığını söyledi. Önder, ‘‘Konuyla ilgili menfi tesbit davası açtık. Kulüp defterleri de savcılıkta. Çıkacak sonuca göre hareket edilmesi gerekirken, 30.7.99 vadeli çekler için icra takibi başlatıldı'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz