AYDIN HABERLERİ

Aydın İktisat Fakültesi, Üniversite-sanayi İşbirliği İçin Çalışıyor

IHA
01.10.2015 - 09:17Son Güncelleme :

AYDIN İKTİSAT FAKÜLTESİ, ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYOR

IHA

Aydın İktisat Fakültesi ile Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Aydın’da faaliyette bulunan firmaların uluslararası tescilli marka yapılarak, ihracatlarının arttırılmasına yönelik çalışmalara ADÜ Aydın İktisat Fakültesi’nde gerçekleşen toplantıyla başlandı.
Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü uzmanlarıyla gerçekleştirilen ilk toplantıda Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile kamu kurumları ve sanayi arasında yapılması planlanan işbirliğiyle; önce firmaların ihtiyaçlarının belirlenmesine, sonra bu ihtiyaçlar doğrultusunda firmalara gerekli uzman desteğinin sağlanmasına karar verildi. Aynı toplantıda; Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Sanayi Odası ve sektör temsilcilerinin de dâhil edilmesinin yararlı olacağı görüşü üzerinde fikir birliğine varılırken, yerel ürünlerin ulusal ve uluslararası tanıtımı için festivaller düzenlenmesi konusunda karar alındı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın İktisat Fakültesi, Üniversite-sanayi İşbirliği İçin Çalışıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 09 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın İktisat Fakültesi, Üniversite-sanayi İşbirliği İçin Çalışıyor haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı