AYDIN HABERLERİ

Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Vatandaşı Hipertansiyon Konusunda Bilgilendirdi

IHA
22.05.2015 - 11:11Son Güncelleme :

DÜNYA HİPERTANSİYON GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE AYDIN HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ, EFELER İLÇESİNDE BULUNAN MERKEZ KİPA AVM'DE STANT AÇARAK VATANDAŞLARI HİPERTANSİYON HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ.

IHA

Dünya Hipertansiyon Günü etkinlikleri çerçevesinde Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, Efeler ilçesinde bulunan Merkez Kipa AVM’de stant açarak vatandaşları hipertansiyon hakkında bilgilendirdi.
Hipertansiyon, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygın bir halk sağlığı sorunudur. Dünya Hipertansiyon Birliği (WHL) tarafından 2005 yılından itibaren 17 Mayıs günü “Dünya Hipertansiyon Günü” olarak ilan edilmiştir. Dünya Hipertansiyon Günü’nde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinlikler ve bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Bu bağlamda; Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü (Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi) tarafından 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü etkinlikleri çerçevesinde; 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat: 10:00-16:00 saatleri arasında Efeler Merkez Kipa AVM’de stant açılarak vatandaşlar hipertansiyon hakkında bilgilendirildi.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Kr. Durumlar Birim Sorumlusu Dr. Özgül Gavcat ve şube personelleri tarafından vatandaiların tansiyon ölçümü yapıldı. Hipertansiyon hakkında bilgilendirici broşürler dağıtılarak, hipertansiyon hastalığının belirtileri, risk faktörleri, yüksek kan basıncı ve komplikasyonlarının önlenmesi ve tedavi edilmesi konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Vatandaşı Hipertansiyon Konusunda Bilgilendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mayıs 2015 tarihinde saat 11 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Vatandaşı Hipertansiyon Konusunda Bilgilendirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı