Spor Aydın: Hakemleri tek başıma seçmiyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aydın: Hakemleri tek başıma seçmiyorum

YEREL HABERLER AYDIN: HAKEMLERİ TEK BAŞIMA SEÇMİYORUM

Merkez Hakem Kurulu’nda (MHK), maçları yönetecek hakemleri belirleyen Hakem Atama Komisyonu’nun başına getirilen Ali Aydın, her kulübe eşit uzaklıkta olduklarını söyledi.

Komisyonun 4 kişiden oluştuğunu belirten Aydın, "Komisyonda başkanımız Mustafa Çulcu, Orhan Erdemir, Ali Kunak ve ben varım. Bu dört kişinin kararı yönetime sunulacak ve onaylanırsa hakemler görev alacak. Yani ben tek başıma hakem atamıyorum" dedi. Sezonun ilk yarısında yapılan hakem hatalarına da değinen Aydın, "Türkiye liglerinde ilk yarı fazla konuşulmaz. Çünkü bu yarıdaki maçların telafisi vardır. Ama ikinci yarıda maçların telafisi olmaz. Puan kaybına tahammül kalmaz. Hoşgörü azalır. Ama ilk yarı hakemler bence fena değildi" yorumunu yaptı.

Hakemlik yaptığı dönemde, 16 Şubat 2002 tarihinde yönettiği bir F.Bahçe-G.Saray maçında (1-0) sarı kırmızılılardan 4 futbolcuya kırmızı kart gösteren Ali Aydın, 3 Nisan 2004’teki Beşiktaş-G.Saray derbisinde de (2-1) yine sarı kırmızılılar aleyhine verdiği hatalı kararlarla büyük tepki görmüştü. Aydın, G.Saray camiasının baskıları nedeniyle o maçtan 3 gün sonra hakemliği bırakmıştı. Ali Aydın, bu konunun hatırlatılması üzerine, "Elbette tepkiler olabilir ama biz işimize bakıyoruz. Her kulübe eşit uzaklıktayız" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle