AYDIN HABERLERİ

Aydın Fen Lisesi'nden gururlandıran başarı

DHA
28.03.2016 - 14:48Son Güncelleme :
DHA

AYDIN Fen Lisesi, ÖSYM tarafından açıklanan Ortaöğretim Kurumları 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sonuçları ve 2016 YGS sonuçlarına göre elde ettiği başarıyla ilçenin gururu oldu.
Aydın Fen Lisesi, Ortaöğretim Kurumları 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sonuçlarına göre 412.332 sayısal puan ortalaması ile 142 Fen Lisesi arasında Türkiye 4'üncüsü oldu. Çok sayıda büyükşehirin fen liselerini geride bıraktıklarını söyleyen Okul Müdürü Şenol Arslan, "Okulumuz öğrencileri, ayrıca YGS-1 puanına göre türünde Türkiye 4'üncülüğü, YGS-2 puanına göre türünde Türkiye 4'üncülüğü, YGS-3 puanına göre türünde Türkiye 4'üncülüğü, YGS-4 puanına göre türünde Türkiye 4'üncülüğü, YGS-5 puanına göre türünde Türkiye 4'üncülüğü, YGS-6 puanına göre türünde Türkiye 4 'üncülüğü kazanmıştır. Öğrencilerimiz sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde olduğu gibi akademik başarılarıyla da Aydın'ın gururu olmaya devam ediyor. Öğrencilerimizin başarıları tesadüf değildir. Geçmiş yıllarda da üniversite sınav sonuçlarında bireysel ve kitlesel olarak sürekli derece yaptık. Tüm öğrencileri gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyorum" dedi.

AYDIN (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın Fen Lisesi'nden gururlandıran başarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın Fen Lisesi'nden gururlandıran başarı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı