Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aydın Esen & Okay Temiz

  Hürriyet Haber
  29 Temmuz 2012 - 14:23Son Güncelleme : 29 Temmuz 2012 - 14:24

  Sakıp Sabancı Müzesi
  06.07.2012
  21:15

  “Ramazanda Caz” 6 Ağustos’ta da Sakıp Sabancı Müzesi terasında iki büyük sanatçıyı, Aydın Esen ve Okay Temiz’i bir araya getirecek.

  “Ramazanda Caz”, 19 Temmuz’da Ahmad Jamal’ın Haliç kıyısında verdiği olağanüstü konserle başladı.

  Santralistanbul’un ev sahipliği yaptığı bu konserde, konser alanındaki sandalye ve minderleri dolduran seyirciler, caz tarihinin en önemli müzisyenlerinden biri olan Jamal’i “Ramazanda Caz”da bir kez daha dinleme fırsatı buldular.Sırada Omar Hakim’in son projesi The Trio of OZ var…

  31 Temmuz saat 21.00’de yine Santralistanbul’da gerçekleşecek konserde, piyanoda cazın en yetenekli kadın piyanistlerinden Rachel Z, basta Solomon Dorsey ve davulda Omar Hakim’i izleyeceğiz. The Trio of OZ projesi, 30’lu yılların unutulmaz caz klasiklerinden ve rock müzikten kesitler de içeren, özenle seçilmiş zevkli bir program sunuyor. Konserde, Duke Ellington, Depeche Mode, Wayne Shorter, Joni Mitchell, Sting, Peter Gabriel, Coldplay, Stone Temple Pilots ve Bjork gibi grup ve sanatçıların eserleri, Hakim’in olağanüstü ritim ve doğaçlama yeteneğiyle özgünce yorumlanacak.

  İlk “Ramazanda Caz”a “Aydın Esen Plays for Ramadan” projesiyle katılan Aydın Esen, bu defa Okay Temiz’le birlikte ve hepimizin merakla beklediği bir projeyle karşımıza çıkacak…

  Konsere gelen izleyiciler aynı zamanda saat 19.00-21.00 saatleri arasında “Kobra-Özgür Sanatın 1000 Günü” sergisi ve SSM’nin emsalsiz “Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu”nu da ücretsiz gezme imkânı bulacaklar. Ramazanda Caz’ın 9 Ağustos’ta İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde düzenlenecek kapanış konserinde ise son albümü Nigh Rider’la İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions ’ı dinleyeceğiz. Night Rider, İsveç’te doğan ve 20 yıldır New York’ta yaşayan, sürekli turneleriyle dünyayı dolaşan İlhan Erşahin’in İstanbul ile ilişkisini en taze şekliyle yansıtıyor.Dünyada ilk kez Ramazan ile cazı bir araya getiren, Le Monde, CNN International ve New York Times’a haber olan “Ramazanda Caz”ın izleyicileri, hoş mekânlarda, ağaçların altında, yaz gecesinin tadına varacaklar.

  Ne kadar:

  Tam 67.00 TL
  Öğrenci 37.00 TL

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı