Gündem Haberleri

  Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi rekor hızda tamamlandı

  Hürriyet Haber
  14.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Basın, yayın televizyon ve reklamcılık alanına nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla kurulan 'Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi', öğretime başlıyor. 15 Mart'ta temeli atılan lise binasını, 200 kişi geceli gündüzlü çalışarak 6 ayda tamamladı.

  21'nci Yüzyıl'ın teknolojisine uygun şekilde, Merter 0-1 üzerinde ağaç ve çiçeklerle kaplı alanda yapılan okul binasında, 300 kişilik çok amaçlı salonu, bilgisayar, fizik, kimya, dil laboratuvarı bulunuyor. Okulun girişinde ise Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi, Atatürk portresi ve Hürriyet Gazetesi Sahibi ve Aydın Doğan Vakfı Başkanı Aydın Doğan'ın fotoğrafı yer alıyor.

  24 kişilik sınıflarda ders dinleyecek öğrenciler, alanlarındaki tüm teknolojileri rahatlıkla kullanabilecek düzeyde eğitilecekler. İnternet bağlantısının da olacağı lisede öğrenciler, üçüncü sınıftan itibaren haftada 2 gün teorik eğitim alacaklar. Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencileri, 3 gün de uygulamalı eğitimlerini basın, yayın, reklamcılık alanlarında faaliyette bulunan işyerlerinde geçirecekler.

  İletişimin günümüzde ön plana çıkması sonucunda öğrencileri basın, yayın ve reklamcılık alanlarında hem mesleğe, hem de yükseköğretime hazırlayacak olan 'Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi'nde 1 yıl hazırlık sınıfı olmak üzere 4 yıllık bir eğitim verilecek.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı