AYDIN HABERLERİ

Aydın’da Sessiz Propaganda Dönemi Başladı

IHA
11.10.2015 - 13:15Son Güncelleme :

MHP'LİA DAY MUSA İLHAN SESİZ PROPAGANDAYA BAŞLADI

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 26. Dönem Aydın Milletvekili adayı Musa İlhan, sesiz propagandaya başladı. Türkiye’nin çok kritik günleri yaşadığı bir dönemde yaşananların daha iyi irdelenebilmesi için yaklaşık 1 asır önce yaşananları dikkat çeken MHP Aydın Milletvekili Adayı Musa İlhan Kurtuluş Savaşı Mücadelesi’nin planlı olarak başlatıldığı Malgaç Baskını’nın yaşandığı bölgede seçim çalışması yaptı. İlhan Sultanhisar’da ülkede yaklaşık 1 asır önce yaşanan olayların vesikalarının bulunduğu kitaplarını dağıttı.
Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılı durumlardan kurtulması için mutlaka geçmişini iyi irdeleyip, geleceğini de buna göre yön vermesi gerektiğini belirten MHP’li Aday Musa İlhan, Sultanhisar ve Atça’da kapı kapı dolaşıp vatandaşlara ve toplu yaşam mahallerine Kurtuluş Savaşı dönemlerinde yaşanan olaylara ilişkin gazetelerin manşetlerinden oluşan kitaplarını hediye etti.
“TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMEK ASIL GAYEMİZ”
Ankara’da meydana gelen ve yaklaşık 100 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kaynağı ve amacı ne olursa olsun şiddetle kınadığını belirten MHP’li Aday Musa İlhan, “Gün hasım olma günü değil hısım olma günüdür. Bugün daha çok birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Bugün birlik olmayacaksak ne zaman olacağız. Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Tüm vatandaşlarımıza uyanık ve bilinçli olmaya davet ediyorum. Tarih tekerrürden ibaret. Eğer hazırlayıp verdiğimiz kitaplar incelenirse yaşananların tamamının ülkemiz üzerinde oynanan oyunun bir parçası olduğu açık seçik görülecektir. Böylesine acı bir günde siayset yapmaktan ziyade halkımıza acı gerçekleri haykırmak istiyorum. Türkiye bir Suriye durumuna düşürülse sığınabileceğimiz bir yer var mı? Ne olur oyuna gelmeyelim” dedi.
Sultanhisar’dan sonra Atça Beldiesi’ne de ziyaret eden İlhan, halkın elini sıkıp kitaplarından dağıtarak ülkenin kurtuluşu için herkesi bilinçli olmaya çağırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın’da Sessiz Propaganda Dönemi Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 13 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın’da Sessiz Propaganda Dönemi Başladı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı