AYDIN HABERLERİ

Aydın’da Şehit Çocuklarına Ücretsiz Özel Ders İmkanı

IHA
04.09.2015 - 09:23Son Güncelleme :

AYDIN'DA ŞEHİT ÇOCUKLARINA ÜCRETSİZ DERS VERİLECEK

IHA

Aydın’da etüt merkezi işleten Şerafettin Bingöl, ilköğretim yaş grubundaki şehit çocuklarına ücretsiz özel ders vermeyi bu yılda sürdüreceklerini belirtti.
Türk toplumunun şehit ailelerine karşı farklı bir duyarlılık gösterdiğine dikkat çeken Şerafettin Bingöl, “Şehit çocuklarına özellikle matematik ve diğer dersler konusunda yardımcı olmak istiyoruz. En azından vatandaş olarak şehitlerimizin bizim için yapmış olduğu mücadeleye bir vefa göstermek istedik. Bizim onlar için bu yapmış olduğumuz denizde bir damla bile değildir. Bizim bir vatandaş olarak üzerimize düşen görev, onların geride bırakmış oldukları çocuklara sahip olmamızdır.
Ama son zamanlarda nedense şehit ailelerine karşı ilgi azalıyor. Toplumumuzun oldukça duyarsızlaşması beni son derece üzüyor. Vatandaşların, ekonomik durumu iyi olan kişilerin, geride kalan şehit çocuklarına en azından az çok demeden yardımda bulunmalarını diliyorum” dedi.
Bir eğitimci olarak şehit ailelerine bu şekilde destek çıkmak istediğini kaydeden Bingöl, “Kendim matematik öğretmeniyim. Şehit çocuklarına ücretsiz eğitim, ders verebilirsem çok mutlu olurum. Çalışanlarımız olsun, ben olayım, bu insanlık görevimizi vefa borcumuzu yerine getirmekten çok mutlu oluruz. İlkokul 1. sınıftan başlamak üzere, ilköğretim çağındaki şehit çocuklarına böyle bir katkıda bulunabilmekten gurur duyarım. Bir şehit ailesinin çocuğu da en azından diyebilsin ki ’Benim arkamda da bize sahip olan insanlar da var’ Bugün basında bunun aksi yönde bazı haberleri görüyoruz, duyuyoruz. Bu duyarsızlık beni son derece üzüyor. Benim dairelerim, apartmanlarım yok. Fazladan evim olsa bir şehit ailesine çok rahatlıkla verebilirdim. Çünkü benim evim eğer orada duruyorsa, o şehidin sayesinde duruyor. Niye öldüler onlar? 20 yaşında toprağa gidiyorlar. Bir eğitimci olarak, ‘Ben de onlara eğitimle destek olabilirim’ dedim. Eğitimin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Onların yarınki imtihanlarında matematikte fazladan bir soru bile yaptırabilirsem ben kendimi çok mutlu hissederim” dedi.
Şerafettin Bingöl, ücretsiz özel ders imkanından faydalanmak isteyen şehit ailelerinin Efeler ilçesi Cumhuriyet Mahallesi 1999 Sokak Güven 5 Apartmanında faaliyet gösteren etüt merkezine müracaat etmelerini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın’da Şehit Çocuklarına Ücretsiz Özel Ders İmkanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 09 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın’da Şehit Çocuklarına Ücretsiz Özel Ders İmkanı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:06
  • Guneş
   07:46
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı