AYDIN HABERLERİ

Aydın’da Okul Sporları Faaliyetleri Değerlendirildi

IHA
13.10.2015 - 16:33Son Güncelleme :

AYDIN'DA OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

IHA

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Aydın’daki okul sporları faaliyetleri değerlendirildi.
Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Demirci, kurumların şube müdürleri, branş il temsilcileri, ilimizin tüm ilçelerinden gelen beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler katıldı.
Açılışta konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, “2009 yılında Aydın ilinde göreve başladıktan bir ay sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalamıştık. Bu protokol hem Milli Eğitim Bakanlığında hem de Gençlik ve Spor Bakanlığında ses getirmişti. Çünkü protokolün içeriği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tesislerinin de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tamamen açık olmasıdır. Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde çalışan antrenörlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan beden eğitimi öğretmenleriyle ortaklaşa çalışmaları da bu protokolün içinde yer almaktadır. Böylelikle bu protokol sayesinde daha başarılı sporcular yetiştirilecekti.Yaklaşık 40 yıldır sporun içerisindeyim. Sporcu, antrenör, masör, beden eğitimi öğretmenliği, milli takım antrenörlüğü, uluslararası alanda hakemlik, il müdürlüğü ve federasyon başkanlığı görevlerinde bulundum ve halen il müdürlüğü görevinde bulunmaktayım. Beden eğitimi öğretmenliğinden yani sporun içerisinden gelme bir il müdürüyüm. Bizlere düşen sorumluluk çok fazladır. Amacımız sadece üst seviye sporcu yetiştirip madalya kazandırmak ve Türk Bayrağı’nı göndere çektirecek sporcular yetiştirmek değil. Bizlerin sorumluluğu ülkesine bağlı, vatanını, milletini, bayrağını seven, saygılı, milli ve manevi değerleri en üst seviyede tutan nesiller yetiştirmek” dedi.
“SPORU HEP BERABER CANLANDIRALIM”
Başarılı sporcuların yetiştirilmesindeki en büyük etkenlerden birisinin beden eğitimi öğretmenleri olduğuna işaret eden Çeker, “Bir beden eğitimi öğretmeni ayrıca kendi dalında antrenördür. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yaklaşık 500 beden eğitimi öğretmeni, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde yaklaşık 100 antrenör ve özel spor kulüplerinde yaklaşık 100 antrenör olmak üzere toplam 700 çalıştırıcı ile ilimizde sporu hep beraber canlandıralım. Hep birlikte güzel bir nesil yetiştirmek kaydıyla, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetlerinin başarılı ve sorunsuz bir şekilde geçmesini temenni eder, tüm beden eğitimi öğretmenlerine, antrenörlerimize ve sporcularımıza başarılar dilerim” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın’da Okul Sporları Faaliyetleri Değerlendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 16 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın’da Okul Sporları Faaliyetleri Değerlendirildi haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı