Ege Haberleri

  Aydın’da hırsızlık çetesi çökertildi

  Cem ULUCAN / AYDIN (DHA)
  27.07.2015 - 01:42 | Son Güncelleme:

  AYDIN’da önce motosiklet ardından LCD televizyonu çaldıkları iddiasıyla sevk edildiği adliyede tutuklanan 19 yaşındaki İ.D. ile 17 yaşındaki N.Y.’nin suç ortaklarından şüphelenen polis, soruşturmayı derinleştirdi. Tutuklanan iki kişiyle birlikte hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen T.U. ve M.B. de gözaltına alındı. Suçlarını itiraf eden zanlılar, tutuklandı.

  Kentte üç gün önce hırsızlık suçundan yakalanarak tutuklanan İ.D. ile N.Y.’nin suç ortakları olduğunu değerlendiren Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, soruşturmayı derinleştirdi. Yapılan araştırmada; tutuklanan zanlılara yardım ettiği belirlenen hırsızlık suçundan sabıkalı arkadaşı T.U. (18) Güzelhisar Mahallesi 46 Sokak’ta yakalandı. Emniyette sorgulanan T.U.’nun ifadesi sonrası sanayi sitesinde otomobil tamircisi M.B. (29) de Ata Mahallesi’ndeki işyerinde gözaltına aldı.

  BİRLİKTE YAPMIŞLAR

  T.U. ve M.B.’nin sorgularında, tutuklanan İ.D. ve N.Y. ile birlikte hırsızlık yaptıklarını itiraf ettikleri öğrenildi. Dört zanlının geçen 12 Temmuz’da M.B.’nin çalıştığı sanayide Kadir Çetin’e ait demir doğrama atölyesinden hilti, matkap, kaynak makinesi, iki adet spiral aleti ve kablo çaldıkları, 14 Temmuz’da Orta Mahalle 242 Sokak’ta Mehmet Okur’a ait büfede gerçekleşen hırsızlık olayında yer aldıkları, yine aynı gün Efeler Mahallesi Işıklı Bulvarı’nda Ali Özoğuz’a ait kahvehaneden çay ve şeker çaldıkları, bayramın birinci günü Efeler Mahallesi’nde Kadir Tuncel’e (38) ait kahvehaneden LCD televizyon ile çay ve şekerleri çaldıkları, 21 Temmuz 2015 günü Yedi Eylül Caddesi 126 numarada kahve işleten 46 yaşındaki Sedat Çamoğlu’na ait kahvehaneden 82 ekran LCD televizyonu çaldıkları, ayrıca 45 yaşındaki Ramazan Demirdöğen’e ait olduğunu tespit edilen motosiklet hırsızlığını gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Emniyette işlemleri tamamlanan M.B. ve T.U., sevk edildikleri mahkemede tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı