AYDIN HABERLERİ

Aydın’da Güvenlik Tasarısı Yürüyüşü

IHA
24.02.2015 - 13:50Son Güncelleme :

AYDIN’DA EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU ÜYESİ BİR GRUP, TBMM’DE GÖRÜŞÜLEN İÇ GÜVENLİK YASA TASARISININ GERİ ÇEKİLMESİ İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ

IHA

Aydın’da Emek ve Demokrasi Platformu üyesi bir grup, TBMM’de görüşülen İç Güvenlik Yasa Tasarısının geri çekilmesi için yürüyüş düzenledi.
Efeler ilçesindeki Sevgi Yolu’nda toplanan Emek ve Demokrasi Platformu üyesi bir grup, TBMM’de görüşülmesine devam edilen "İç Güvenlik Yasa Tasarısı"nın geri çekilmesi için yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın ve KESK’e bağlı sendikaların başkanları da destek verdi. İstasyon Bulvarı güzergahından yürüyerek Atatürk Kent Meydanı’nda toplanan grup, burada bir basın açıklaması yaptı.
Platform üyeleri adına konuşan Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Gün, “İç Güvenlik Yasa Tasarısı’nın yasalaşması halinde en basit sendikal eylemler öncesinde bile makul şüpheli gerekçesiyle tedbir göz altıları yapılabilecek. Toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı fiilen ortadan kaldırılabilecek. Hukuka aykırı sahte kanıtlarla soruşturmalar yürütülebilecek. Savunma hakkı fiilen ortadan kaldırılacak. Biz yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi için İç Güvenlik Yasa Tasarısının geri çekilmesini talep ediyoruz. Talebimiz yerine getirilinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
Aydın Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın’da Güvenlik Tasarısı Yürüyüşü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın’da Güvenlik Tasarısı Yürüyüşü haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:05
  • Guneş
   07:45
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı