AYDIN HABERLERİ

Aydın’da Doğal Gaz Yatırımları Sürüyor

IHA
04.08.2015 - 13:30Son Güncelleme :

AYDIN'DA DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

IHA

Türkiye’nin en büyük holdinglerinden STFA’nın enerji şirketi Enerya, Aydın’da kente doğal gaz vermeye başladığı 2011 yılından bu yana yatırımlarını kesintisiz sürdürmeye devam ediyor.
Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz, 2015 yılında yatırımı gerçekleşen mahalleleri ve yeni yatırım planlarını açıkladı. Söke’de Atatürk ve Yenikent Mahalleleri, Efeler’de Meşrutiyet, Cumhuriyet ve Efeler Mahalleri (İzmir Bulvarı Üstü) doğal gaza kavuşuyor.
“2015 YILSONUNA KADAR 20 BİNDEN FAZLA ABONEYE ULAŞMAYI HEDEFLİYOR”
Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz, abonelerine ekonomik, güvenli ve kesintisiz doğal gaz hizmeti sunduklarını belirterek, “Aydın’da toplam 396 kilometreyi aşan doğal gaz hattı yatırımı yaptık. Bu yıl yapacağımız yatırımlarla birlikte 2014 sonu itibari ile 10 bini aşkın olan abone sayımızın, 2015 sonunda 20 binin üzerine ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.
Ersöz, "Söke’de Atatürk ve Yenikent Mahallelerinde ana hat çalışmaları tamamlanarak gaz arzları sağlanmış, abone bağlantı çalışmalarına devam edilmektedir. Efeler’de Meşrutiyet, Cumhuriyet ve Efeler Mahallelerinde ana hat çalışmaları devam etmekte olup, Efeler Mahallesindeki ana hat çalışmaları tamamlanarak gaz arzı sağlanmış ve abone bağlantı çalışmalarına devam edilmektedir. Efeler’de Meşrutiyet ve Cumhuriyet Mahalleri ana hat yatırımlarının Eylül ayına kadar tamamlanarak gaz kullanımına başlayabileceklerdir" diye konuştu.
Bugüne kadar 65 bine yakın konutun önüne doğal gaz getirdiklerini, yatırımların artarak devam edeceğini belirten Osman Ersöz, Aydın’da hava kalitesinin ancak doğal gaza geçiş ile artırılabileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın’da Doğal Gaz Yatırımları Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın’da Doğal Gaz Yatırımları Sürüyor haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı