« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aydın bombaladı

"Aurelio ve Nobre jet hızıyla Türk vatandaşı yapıldı. Bunun sebebi yabancı oyuncu sayısının serbest bırakılmaması. Biz defalarca uyardık, yazılı başvuru yaptık ama sesimizi duyuramadık."

Mehmet Zeki ÖZELGEN / ANKARA
SON GÜNCELLEME
ANKARAGÜCÜ Kulübü Başkanı Cemal Aydın, yabancı oyuncuların Türk vatandaşı yapılmasıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Aydın, Haluk Ulusoy ve Levent Bıçakcı federasyonlarını önlem almamakla eleştirirken; hedef tahtasına koyduğu Beşiktaş ve Galatasaray’ı yasal boşluklardan faydalanmakla suçladı.

Serbest bırakılmalıydı

Fenerbahçeli Marco Aurelio ve Beşiktaşlı Marcio Nobre’nin jet hızıyla Türk vatandaşı yapıldığına işaret eden Cemal Aydın, "Bunun sebebi yabancı oyuncu sayısının serbest bırakılmaması. Biz hem Levent Bıçakçı, hem de görev başındaki Haluk Ulusoy federasyonlarına yabancı oyuncu sayısının serbest bırakılması yönünde yazılı başvuru yaptık. Daha önce uyardık. Ama bizi o zaman dikkate almayanlar, şimdi mevzuattan faydalanarak oyuncularına Türk pasaportu çıkarıyorlar.

Önlemde geciktiler

Bizim o zamanki amacımız, ’mevzuatın yorulmasını’ engellemekti. Bunları önceden gördük. Şimdi bütün kulüpler bu işin peşinden koşuyor" diye konuştu.

Futbol Federasyonu’nun önlem almakta geciktiğini vurgulayan Cemal Aydın, "Şimdi komisyonlar kuruluyormuş. Kısıtlama getirilecekmiş. Adam paraşütsüz atlamış. Aşağıda tertibatını alırsan, kurtarırsın. Almazsan, geçmiş olsun" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler