AYDIN HABERLERİ

Aydın AFAD ‘Deprem Haftası’nda Halkı Bilgilendirecek

IHA
26.02.2015 - 09:00Son Güncelleme :

AFET VE ACİL DURUM (AFAD) AYDIN İL MÜDÜRÜ RECEP COŞKUN, DEPREM HAFTASI BOYUNCA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE HALKI BİLGİLENDİRECEKLERİNİ SÖYLEDİ

IHA

Afet ve Acil Durum (AFAD) Aydın İl Müdürü Recep Coşkun, Deprem Haftası boyunca çeşitli etkinliklerle halkı bilgilendireceklerini söyledi.
Aydın’da gerçekleştirilecek Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler veren AFAD İl Müdürü Recep Coşkun, “28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1 - 7 Mart Deprem Haftası nedeniyle İlimizdeki arama kurtarma ekiplerinin ortak çalışma pratiğini geliştirmek, halkın afet ve acil durumlara hazırlık bilincinin geliştirilmesi amacıyla aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilecektir. 02 Mart 2015 Pazartesi günü Aydın İmam Hatip Lisesinde Müdürlüğümüz koordinesinde Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, AKUT Kuşadası Şubesi, UMUT Arama Kurtarma Derneği ve TRAC Aydın Şubesinin katılımıyla ‘Deprem, Yangın, Kurtarma ve Tahliye Tatbikatı’ yapılacaktır. 04 Mart 2015 Çarşamba günü Atatürk Devlet Hastanesinde Müdürlüğümüz koordinesinde Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, AKUT Kuşadası Şubesi, UMUT Arama Kurtarma Derneği ve TRAC Aydın Şubesinin katılımıyla ‘Deprem, Yangın, Kurtarma ve Tahliye Tatbikatı’ yapılacaktır” dedi.
KENT MEYDANINDA ÇADIR KURULACAK
AFAD personeli ve araçlarla afetlerle ilgili farkındalık oluşturmak ve AFAD’ı tanıtmak amacıyla Atatürk Kent Meydanında 02 Mart 2015 Pazartesi tarihinden itibaren 5 gün boyunca 2 adet çadır kurarak vatandaşları bilgilendireceklerini kaydeden Coşkun, “Müdürlüğümüz hizmetlerinde kullanılan arama kurtarma araçları Atatürk Kent Meydanında kurulan çadırlarımızın yanında sergilenecek ve ilgi duyan vatandaşlarımıza malzemeler hakkında bilgiler verilecektir. 05 Mart ve 06 Mart 2015 tarihlerinde saat 10.00’dan başlamak üzere saat 17.00’ye kadar saat başı 45’er dakikalık ders şeklinde Halk Kütüphanesi toplantı salonunda, halka açık ve katılan herkese Temel Afet Bilinci eğitimi verilecektir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın AFAD ‘Deprem Haftası’nda Halkı Bilgilendirecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 09 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın AFAD ‘Deprem Haftası’nda Halkı Bilgilendirecek haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı