Eğitim Haberleri

  Aydın’a 8 derslikli okul

  DHA
  03.09.2013 - 10:17 | Son Güncelleme:

  Aydın’da çürüdüğü gerekçesiyle yıkılan 2 derslikli bir ilköğretim okulu yerine 702 bin lira değerinde 8 derslikli okul yapılacak.

  Nazilli'ye 2 kilometre mesafedeki Bozyurt Köyü'nde 60 yıl önce Adnan Menderes tarafından yapılan ve bakımsızlıktan çürüdüğü gerekçesiyle yıkılan 2 derslikli ilköğretim okulunun yerine yapılacak olan 8 derslikli iki katlı binanın temel atma töreni yapıldı. 11 Ocak 2014 tarihinde bitmesi planlanan okulun 702 bin liraya mal olacağı belirtildi. Okul, Eycelli ve Şimşelli Köyleri'nin yanı sıra Tuzakdere Mahallesi'nde oturan çocuklar için de okul bitiminde taşımalı eğitim vereceği açıklandı.

  Bir hafta önce göreve başlayan Aydın Valisi Erol Ayyıldız ilk kez temel atma törenine katıldığını belirtip, Milli Eğitim Bakanlığı'nın kentte 60 milyon liralık yatırım planladığını, bu miktarın da Aydın'da eğitim ve öğretim meselesini çözeceğini söyledi.

  Törene Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Ak Parti Aydın Milletvekilleri Ali Gültekin Kılınç ve Mehmet Erdem, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Kaymakam Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İsabeyli belediye başkanı Bekir Kuvvet Erim, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Nazilli Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı