ERZURUM HABERLERİ

Aydemir Üreticilerle Buluştu

IHA
27.07.2015 - 17:06Son Güncelleme :

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYDEMİR ÜRETİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Sebze Üreticileri Derneği’nin Erzurum Kombinası yolu üzerinde bulunan seralarında incelemelerde bulundu. Sebze Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulunan Aydemir, sebze üreticilerinin örnek çabalarıyla, Erzurum için model oluşturduklarını kaydetti.
SERACILIK VE ÖRNEK GİRİŞİMCİLER
Seracılığın Erzurum’da sebze üretimi noktasında yeni bir ufuk kazandırdığını belirten Aydemir, üretim ekonomisi ve istihdam açısından sebze tarımına yeni bir boyut kazandırıldığına işaret ederek, ‘Erzurum’da özellikle kış aylarında ulaşım maliyetleri sebebiyle sebzedeki aşırı fiyatlanma sorunu, seracılığın geliştirilmesiyle giderilecektir. İstihdam bakımından da önemli getirileri olan seracılığın yaygınlaştırılması, özellikle iklim şartlarının daha uygun olduğu ilçelerimizde model uygulamaların çoğaltılması yolunda üreticilerimizin destekçisi olacak, onların aktardığı sorunlarına çözüm bulma adına ciddi bir girişim başlatacağız’ dedi.
YER SORUNUNA ÇÖZÜM ARAYIŞI
Sebzecilikte sera modelinin hayata geçirilmesi safhasında, yer sorunu yaşandığını, uygulamanın rantabl olabilmesi için yer tahsisinin büyük önem taşıdığını ifade eden Aydemir, sorunun çözümü için girişim başlattıklarını bildirdi.
TARIM EKONOMİSİNDE ALTERNATİF YAKLAŞIM
Erzurum’da tarım ekonomisi için alternatifler geliştirilmesinin mutlaka şart olduğuna dikkat çeken Aydemir, seracılığın sebze tarımında yeni bir yol açtığını, sebze üretiminde oldukça başarılı olan bu modelin mutlak surette desteklenmesi gerektiğini söyledi. Aydemir, ‘Seracılığı Erzurum’a taşıyarak, üretim ve istihdamda katma değer oluşturan üreticilerimizin sorunlarına çare üretmek ve desteklemek hepimizin görevidir. Sebze tarımında rol model olan ve yeni ufuk kazandıran bu girişimcilerin örnek çabaları desteklerle ödüllendirilmelidir’ diye konuştu.
GİRİŞİMCİLERE DESTEK
Erzurum ekonomisi için girişimciliğin hayati önem taşıdığına vurgu yapan Milletvekili Aydemir, ‘Her alanda olduğu gibi tarımda da girişimcilerimizin desteklenmesi ve ekonomik bakımdan güçlendirilmesi ilde tarımsal üretimi tetikleyecek, istihdam sorunlarına da yeni bir çözüm yaklaşımı getirecektir. “dedi.
AYDEMİR’İN DEĞERLENDİRMESİ
Erzurum Sebze Üreticileri Derneği yöneticileriyle gerçekleştirdiği istişare ziyaretini değerlendiren Aydemir, ‘Bizim Erzurum ekonomisi için önerdiğimiz tarımsal sanayi adına seracılığı çok önemli bir gelişme olarak görüyoruz. Ürünlerin ambalajlanmak suretiyle yurt içi ve yurt dışı pazarlarına ulaştırılması mümkün görünmektedir. En azından iç pazarda sebzecilik adına bir Erzurum markası oluşturabiliriz. Böylesi bir gelişme, tarımsal üretimde Erzurum’un varlığını ortaya koyacak, aynı zamanda kırsal kesim odaklı olarak istihdam sorununa da kısmi çözüm getirilebilecektir.’ kaydını düştü.
AYDEMİR’DEN TARIMSAL SANAYİ KAYDI
Erzurum İl Ekonomisinin, tarımsal alanda katma değer üretecek boyuta gelebilmesi için tarımsal sanayi alt yapısının acilen oluşturulması, Organize Tarım Sanayi Bölgesi kurulması gerektiğini bir kez daha yineleyen Aydemir, ‘Tüm ilçelerimizde tarım kesimiyle buluşarak ortak bir platform oluşturacak ve Organize Tarım Sanayi kuruluşu için istişare edeceğiz. Erzurum’un tarımsal alanda yeni bir sinerji kazanması için her zeminde girişim başlatacak ve bu konuda üniversite tarım kesimi işbirliğini de artıracak çabalar içinde olacağız.’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Aydemir Üreticilerle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydemir Üreticilerle Buluştu haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:16
 • Guneş
  06:59
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:03
 • Yatsı
  18:35
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı