ERZURUM HABERLERİ

Aydemir Olurluların Konuğuydu

IHA
13 Ekim 2015 - 17:00Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 17:01

AYDEMİR OLUR'DA

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Erzurum, tüm değerleriyle ufku ve hedefi olan, bir şehirdir. Aziziye’den Olur’a, Karayazı’dan Aşkale’ye kadar tarihi bir duruşu ifade eder. Bu Duruş’un tek tarifi: ‘Erzurum kardeşlik’ şehridir’ dedi.
ERZURUM MANALI ŞEHİR
Türkiye’de adına özel mana yüklenmiş şehirlerin başında Erzurum’un geldiğini, halkı, bir safta ve mukaddes bir niyette birleşmiş anlamına dadaş olarak tasvir edilen ilin, köy köy, ilçe ilçe tüm ülkeye dirlik ve birlik mesajı verdiğini söyleyen Milletvekili Aydemir, ‘Merhum Akif’in ifadesiyle Erzurum yüreklerin toplu ve birlikte attığı mukaddes bir adrestir.” tanımlamasını yaptı.
ERZURUM DİKKAT VE HASSASİYETİ
Türkiye’de ‘özel bir Erzurum dikkati ve hassasiyeti’ olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum tarihimizin her döneminde ve tarihimiz adına vizyon oluşturmuştur. Bu vizyonu oluşturan ruhun tek tema’sı ve çerçevesi Kurani manada kardeşliktir. Dadaşlık mayasında ötekileştirmek yoktur, dayanışma, bütünleşme vardır. Erzurumlu, içinde olduğumuz süreçte de bu mesajı seslendirmektedir’ diye konuştu.
2023 HEDEFLERİ
1 Kasım seçimleri dolayısıyla Olur ilçesini ziyaret eden, Parti Teşkilatı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştiren Milletvekili Aydemir, ilçe esnaf ve ahalisiyle gündemi ele aldı. Olur’un sosyal ve ekonomik konumunun da değerlendirildiği istişari görüşmelerde, 2023 hedefleri üzerine fikir alış verişi yapıldı.
FARKINDALIK SİNERJİSİ
Olur Esnafının iş yerlerinde ağırladığı Milletvekili Aydemir, sıradanlık ve farkındalık kavramlarını paylaşarak, Olur’un beşeri sermayesi, ekonomik değerleri, kalkınma, büyüme ve gelişme gücü ve atmosferi ile örnek bir konumda bulunduğunu ve ilçeler bazında bir farkındalık sinerjisi oluşturduğunu söyledi.
OLURLU, DADAŞ LAFZININ İFADESİDİR
Gerek ilçede ve Erzurum’da gerekse de il dışında yaşayan Olurluların, dadaş tanımı için güzide bir örnek teşkil ettiğine vurgu yapan Milletvekili Aydemir, ilçenin bu ruh haleti ve üslubuyla markalaşma seyri içinde olduğunu, Erzurum bütününde kalkınma ve gelişme adına kendini ifade eden bir farkındalık çizgisine sahip bulunduğunu hatırlattı. Aydemir, ‘Bayın Başbakanımızın Erzurum ziyaretinde açıkladığı tarımsal ve sosyal yatırımların hayata geçirilmesiyle birlikte tüm ilçelerimiz gibi Olur’da kendi ekonomik duruşunu ortaya koyacaktır.’ dedi.
ÇEVREDEN MERKEZE HİZMET ANLAYIŞI
Yeni dönemde AK Dava hizmet ve yatırım hedeflerinin çevreden merkeze doğru yoğunlaşacağına dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Başbakanımız, özellikle tarım ekonomisinin ağırlıklı olduğu ilçelerimiz için hayati müjdeler verdi. Kurulacak olan Et Borsasıyla, ülke besiciliğinin yönetimi Erzurum’a geçecek, Erzurum besicisi ülke tarımında inisiyatif sahibi olacaktır. Tarımsal sanayi noktasında her türlü altyapıya sahip olan ilimiz, özellikle ilçelerimiz çapında istihdam meselelerini de çözer konuma kavuşacaktır. Yine yeni dönemde bahçe ve tarla tarımı yapan kesim için hayati önem taşıyan yeni barajlar inşa edilecek, Erzurum, yapımı devam eden 3 barajdan ayrı olarak 4 HES ve sulama barajına kavuşacaktır. Bu özellikle organik tarım için çok ciddi bir destektir. Organik tarımda ülkede söz sahibi olan ilimizde, barajlarla birlikte bu tarım çeşidi güç kazanacak, Erzurum ülke dışı pazarlara açılma sürecine girecektir.’ diye konuştu.
Ziyaretlerinde , Organize Tarım Sanayi Bölgesi Projesi hakkında da bilgi veren Milletvekili Aydemir, ET Borsası ve yeni barajların tarım sanayi için bir alt yapı desteği olacağını, ilin tarım bazlı olarak bir sanayi kenti haline geleceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Aydemir Olurluların Konuğuydu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydemir Olurluların Konuğuydu haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:30
  • Guneş
   05:21
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı