Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aydemir Güler: Erdoğan,kendini bulunmaz hint kumaşı zannediyor

  A.A
  18 Temmuz 2007 - 15:16Son Güncelleme : 18 Temmuz 2007 - 15:16

  Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Başkanı Aydemir Güler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “tek başına iktidar olamadıkları takdirde siyasetten çekileceği” şeklinde açıklamasını hatırlatarak, “Başbakan, kendini bulunmaz Hint kumaşı zannediyor” dedi.

  Güler, milletvekili adayı olduğu Mersin'de, Ütopya Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

  Türkiye'nin en heyecansız, coşkusuz ve ruhsuz seçim dönemini yaşadığını savunan Güler, şöyle devam etti:

  “Bu ruhsuzluğa, bu heyecansızlığa, bu coşkusuzluğa heyecan katmak için, büyük denen siyasi partiler kimi denemeler yapıyor. Kimileri böyle yaparsanız din elden gider, diğeri laiklik elden gider, bir diğeri ise bana oy vermezseniz vatan elden gider diyor. Ama bunlar seçimi renklendirmeye yetmiyor. Çünkü din, laiklik, vatan üzerine ayrımlarını çizmeye çalışan siyasi partiler, hayatla emekçilerin hayatıyla ilgili konularda birbirlerini tekrar etmeye devam ediyorlar.”

  Güler, son günlerde seçimlere renk katan iki demecin ise AK Parti'den geldiğini savundu. lkinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “tek başına iktidar olamadıkları takdirde siyasetten çekileceği” yönündeki açıklaması olduğunu vurgulayan Güler, şunları kaydetti:

  “Bu ilginç bir açıklamadır. Erdoğan, kendisini bulunmaz Hint kumaşı zannediyor. Ve kendisi olmazsa bu memleketin felakete uğrayacağı mesajını veriyor kitlelere. Oysa Başbakan Erdoğan'ın olmadığı dönemlerde de yaşadık. O dönemlerde Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz vardı. Hepsi ABD'ye, IMF'ye hizmette kusur etmemek için Erdoğan'ı aratmayan performans sergilemişlerdi.

  Bir diğer renkli açıklama ise 'Türkiye amma komünist bir ülkeymiş, satıyoruz satıyoruz bitiremedik' şeklindeki açıklama ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'dan geldi. Bunun için hiçbir şey söylemeyeceğiz. Unakıtan'dan ricamız, konuşmaya devam etmesidir. Biz zaten kapı kapı gezerek, halka, bu düzenin geldiği nokta itibari ile ülkeyi ayakta tutmaya, insanları yaşatmaya, mutlu etmeye değil, parsel parsel satmaya karar verdiğini anlatıyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı