ERZURUM HABERLERİ

Aydemir, Aziziye’de Üretici Dadaşların Konuğuydu

IHA
20.10.2015 - 15:50Son Güncelleme :

AYDEMİR AZİZİYE7DE

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Dava’nın 2000’lerin başına kadar siyasette hakim olan kuru söz, boş vaad, halkı oyalamak ve dedikodularla gündem oluşturmak anlayışını yıktığını, siyasette yalan, ekonomide talan dönemine son verdiğini, insana saygı temelli siyaset reformu gerçekleştirdiğini söyledi.
ÖNCE DOĞRULUK, ÖNCE DÜRÜSTLÜK
AK Davanın hayata geçirdiği ‘doğruluk’ eksenli siyasi anlayışın, ‘Söz borçtur’ hadisi şerifi çerçevesinde şekillendiğinin altını çizen Milletvekili Aydemir, bu yaklaşımın ekonomide, hizmetler sektöründe yatırımlarla ifade edildiğini, verilen her sözün yerine getirildiğini aktardı. Aydemir, ‘13 yıllık sürecin Erzurum’unu iyi okuyanlar bu hakkı teslim edeceklerdir.’ dedi.
KÜRESEL GERÇEKLERE ERZURUM’DA AK YAKLAŞIM
Tarihi, değerleri, konumu yüksek olan ‘Erzurum Yaklaşımları’nın büyük düşünmek ve yüksek hedeflere yönelmek doğrultusunda olduğunu kaydeden Milletvekili Aydemir, Küresel gerçeklerle Erzurum ekonomisinin uyumlu hale gelmesi noktasında tarihi adımlar atıldığını, ilin ulusal ve uluslar arası gündeme ‘özellikli il’ olarak girdiğini kaydetti.
AYDEMİR AZİZİYE’DEYDİ
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, beraberinde AK Parti ilçe Teşkilatı Başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle, Aziziye ilçesinde yer alan OSB içindeki Küçük Metal Sitesini ziyaret ederek, Erzurum için üretime odaklanmış sanatkar, işadamı ve sanayicilerle istişare etti. Erzurum’un ekonomide üretime yoğunlaşması, istihdama yönelik KOBİ ölçekli yatırımların artış seyrini sürdürmesi noktasında fikir alış verişinde bulunan Milletvekili Aydemir, torna ve tezgah başındaki üretici dadaşların konuğu oldu.
‘TORNA VE TEZGAH BAŞINDA MÜBAREK EMEK’
Üreticileri ‘emeğiniz mübarek, üretiminiz bereketli olsun’ sözleriyle selamlayan Aydemir, ‘Erzurum için üreten, Erzurum için emek sarf eden bu yüce gönüllü dadaşların özverilerini, alın teri ve bilgileriyle katma değer üreten kardeşlerimizin yüksek mesailerini takdirden acizim. Onlar Erzurum’un ekonomideki ufuk şahsiyetleri ve abideleri. Her türlü muhabbet ve saygımız onlar içindir’ dedi.
AYDEMİR’İN DEĞERLENDİRMESİ
Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Erzurum’la ilgili tarım, sanayi, ticaret başta olmak üzere tüm verilerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Herkes bir hafıza turu yapmalı. Adı büyük olan Belediyemizi geçmişte yönetenlerin beş havuz yapmakla övündükleri günleri hatırlayalım. Gazete başlıklarında, il vizyonu değerlendirilirken ‘Erzurum Büyük Köy’ manşetlerini unutmadık. Su, ulaşım ve alt yapı rutinlerinin hizmet olarak lanse edildiği dönemlerdi. Bugüne bakın, Hınıs Ovaçevirme’den, Uzundere Kirazlı’ya kadar alt ve üst yapıya damga vuran, istihdamı öncelikleyen yatırımlara imza atan, ilçe ve kent merkezinde yaşama kalitesini artırmayı hedefleyen hizmetler zincirini hayata geçiren Bir AK Belediyecilik modeli var. Erzurum belediyecilikte büyük düşünmeye yoğunlaştı. Bu Erzurum’a ve Erzurumluya özel bir saygının ifadesi değil midir?’ diye sordu.
İL EKONOMİSİNDEKİ BÜYÜME VE GELİŞME SEYRİ
İl ekonomisindeki büyüme ve gelişmeye dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘2000’li yıların başına kadar bu ilde bir şirketin kurulması, bir yatırım niyetinin teşvikle desteklenmesi büyük bir olaydı. Depo olarak kullanılan bir Organize Sanayi Bölgesi, günlük maişetin zor çıkarıldığı küçük sanayi sitemizden öte neyimiz vardı? Gelin rakamlara bakalım. AK Yaklaşımı görelim. 2001-2014 ölçeğinde 287 yatırımın teşvik aldığı bir Erzurum var bugün. İl dışındaki yatırımcıların istihdama yönelik tesis kurmak için başvuru yarışı yaptıkları, 2’inci hatta 3’üncü organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesinin beklendiği bir Erzurum. Bu yılın 9 ayında 153 şirketin kurulduğu, sermayenin üretime odaklandığı bir Erzurum. Yıllık bazda şirket kurulum sayısının bir önceki döneme göre yüzde 47’lik artış bandında olduğu bir Erzurum. Sanayileşmeyi ifade eden marka, faydalı model ve endüstriyel tasarım başvuru ve tescilinin bölgede rekor düzeye ulaştığı bir Erzurum. Bankalarda Erzurumlunun tasarruf mevduatının 2000’li yıllar öncesine göre yüzde binler oranında arttığı bir Erzurum. Fonksiyonel ticari ve ekonomik kredi kullanımının tavan yaptığı bir Erzurum. Tüm bunların özeti, Büyük Erzurum’un Büyük ekonomi yolunda olduğudur. Verileri başka türlü okuyanların hem Erzurum tahsili hem de ekonomi tahsili yapmalarını öneririz’ diye konuştu.
ERZURUM’A MUHALEFET EDENLERİN NUTKU TUTULDU
Erzurum’daki sosyal ve ekonomik gelişmelere muhalif duranların hayallerine bile sığmayan yatırımların hayata geçirildiğine dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘Onların iki üniversiteli bir Erzurum’dan söz etmeye, Eğitim kampüslerinden bahsetmeye, Sağlıkta ilin bölge ve Ortadoğu bazında bir cazibe merkezi olduğunu aktarmaya, Dünyanın yedinci büyük kış turizm ve spor tesislerinin Erzurum’da şekillendiğini ifadeye, 600 kilometre eşiğine ulaşan duble yolları paylaşmaya, TANAP, BTC enerji yatırımlarında ilin bölgesel çekim merkezi haline geldiğini kaydetmeye, Hızlı Tren, Lojistik Köy projelerini anlatmaya, Türkiye’nin en büyük alanda kurulmuş Havalimanının uluslar arası ölçekte hizmet verdiğini bildirmeye, beş havuz vizyonuyla büyükköy haline getirdikleri Erzurum’un Büyükşehir bazında metropol il olma yarışına katıldığını belirtmeye dilleri döner mi? 13 yılda böylesi devasa bir yatırım seferberliğini kavrayamayanların AK Hizmetlerin hakkını teslim etmeye yüzleri mi tutar?’ dedi.
YENİ DÖNEM
Erzurum’da 2015-2023 ekseninde 6 büyük yeni yatırımın hayata geçirileceğini paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘insana hürmetini yatırımlarla ortaya koyan AK Dava, gelecek beş yıllık dönemde Hafif Raylı Sistem, Türkiye’nin ilk et Borsası, il tarih değerlerinin uluslar arası gündeme taşınacağı 2’inci Çanakkale, Üçüncü Üniversite, Organize Tarımsal Sanayi Bölgesi, Sağlık Turizmi projelerini öngörüyor. Dadaş izanı hattı teslim edecektir ki, geçmişte hizek kayma olarak anlaşılan kış sporlarında Dünya’nın en büyük tesislerinden birinin Erzurum’da hayat bulacağı söylendiğinde istihza edenlerin, sadece 2 yılda 1.2 milyarlık yatırımla Erzurum’un uluslar arası kış turizmi merkezi olması karşısında nutukları tutuldu. Bu mübarek şehir için hayal ettiğimiz ufku paylaşmayanlar elbetteki yatırımdan söz edemeyecek, sadece yapılanlara muhalefet ederek siyaset yapma illetinden, kurtulamayacaklardır. “ diye konuştu.
ANAHTAR TESLİMİ FABRİKA PROJESİ
AK Parti’nin yeni dönemde emek-yoğun sektörlerde özel destek ve teşvik uygulamalarını hayata geçireceği müjdesini veren Milletvekili Aydemir, ‘Emek-Yoğun yani çalışan insan sayısının fazla olduğu sektörlerde arsayı, tesisi biz yapacağız. Anahtar teslimi fabrika projesini hayata geçireceğiz. Erzurum ekonomide üretenler şehri olma seyrinde ilerleyecek. Sosyal yatırımlar bazında ülkenin ilk on ili arasında yer alan Erzurum inşallah gelecek dönemde Türkiye ekonomisinde söz sahibi on il arasına da girecek.’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Aydemir, Aziziye’de Üretici Dadaşların Konuğuydu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydemir, Aziziye’de Üretici Dadaşların Konuğuydu haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  07:00
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:35
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı