İZMİR HABERLERİ

AYDEM ve Gediz, SAP'la hızlandı

DHA
02.04.2018 - 10:54Son Güncelleme :
DHA

AYDEM ve Gediz, kurumsal kaynak planlama yazılım sistemi SAP'a 19 Mart Pazartesi günü geçti.

Aydem ve Gediz, Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Yaşar Baydaş, yaklaşık 4.8 milyon müşteriye hizmet verdiklerine ve yıllık 100 milyonu aşkın işlem gerçekleştirdiklerine değinerek hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini arttırmak için SAP sistemine geçtiklerini söyledi. Baydaş, iki yıl önce SAP'ın ERP modüllerini devreye aldıktan sonra bu yıl 19 Mart Pazartesi gününden itibaren SAP'ın IS-U modülünü de kullanıma açtıklarını anlattı. Rekabet avantajını elde etmek için özellikle perakende dünyasında müşterilere sunulan ürün ve hizmetlerde öne çıkmanın dijital dönüşümü gerçekleştirerek mümkün olabileceğini vurgulayan Baydaş, "SAP yazılım altyapısına geçmeyi dijital dönüşümümüzün en önemli adımı olarak görüyoruz. İş süreçlerimizi uluslararası standartlara çıkararak bilgi paylaşımını ve güvenliğini daha da artıracağız. Ayrıca tüm iş süreçlerimizi raporlanabilir ve şeffaf hale getirmeyi, ortak bilgi erişimi ve ortak dil kullanımını sağlayarak şirket içinde uyumu arttırmayı, işlem hatalarını minimize ederek şirketin operasyonel maliyetlerini azaltmayı, verimliliği arttırmayı ve değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilecek esnekliği elde etmeyi hedefliyoruz" dedi.

Baydaş, SAP geçişi sonrası devreye alınan e-arşiv ile müşterilerine faturalarını dijital ortamda göndereceklerini belirterek, "Biyometrik imzanın uygulamaya alınması kapsamında gerekli mevzuat düzenlemelerin tamamlanması ile birlikte fiziksel belge ihtiyacını da tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AYDEM ve Gediz, SAP'la hızlandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı