Ege Haberleri

  Ayda krizi büyüyor

  Utku BOLULU / İZMİR (DHA)
  08.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Buca Belediye Meclisi’nde seçimlerden sonra başlayan tartışmaların son halkası olan danışman “Ayda Saryal krizi” büyüdü.

  AKP Grubu’nun belediye şirketi kadrosunda olmasına karşın Başkan Tatı adına resmi toplantılara katıldığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı’na şikayete hazırlandığı Saryal’den CHP’li meclis üyeleri de şikayet edince gerginlik arttı.
  Sorun çözülecek
  CHP’li Adnan Öztekin, “Kendisini meclis üyelerininin üzerinde görmesin” sözleriyle Saryal’ı eleştirdi. İlçe Başkanlığına şikayette bulunan bazı CHP’li üyeler ise sıkıntının devam etmesi durumuda CHP Genel Merekzi’de başvuracaklarını açıkladı.
  Saryal tartışmasının krize dönüşmesi nedeniyle CHP İlçe Başkanı Kaya, pazar günü CHP Grubu’nu olağanüstü topladı. Grup disiplinini sağlama amaçlı toplantıda Kaya, Ayda Saryal’in konuşmalarında belediye meclis üyelerinin rahatsız olabileceği ifadelerle ilgili sorunu çözecek muhatabın Belediye Başkanı Ercan Tatı olduğunu söyledi.
  Bu nedenle Meclis üyelerinden muhatap olarak Tatı’yı almalarını isteyen Kaya, “Üyelerinin rahatsızlığının giderilmesi görevi de Belediye Başkanı Tatı’ya düşer” dedi. Parti disiplini içinde hareket edilmesini isteyen Kaya, parti içi çözülebilecek sorunun yerli yersiz medyaya taşınmaması gerektiğini belirtti. Konunun basına açıklama yaparak, CHP Genel Merkezi’ne şikayet söylemiyle çözülemiyeceğini dile getiren Kaya, gelenek ve tüzüğü uygun hareket edilmesini istedi. CHP Grubu’ndaki toplantıdan sonra gözler Tatı’nın Meclis üyelerine Saryal’la ilgili yapacağı açıklama döndü.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı